Çocuk Hakları Eğitimleri

Çocuk Hakları Eğitimi
Çocuk Hakları Eğitimi

15-18 yaş grubuna yönelik Çocuk Hakları Eğitimi’ne katılmak ister misin? Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği ile UNICEF ortaklığında gerçekleştirilen proje kapsamında sen de haklarının bilincinde bir genç olarak her çocuk için daha iyi bir dünya hedefimize ortak olabilirsin. İnteraktif etkinliklerle içindeki “hak” kavramını ortaya çıkarmayı ve içselleştirmeyi hedefleyen bu eğitimde seni de aramızda görmeyi çok isteriz.
Haydi sen de tüm çocukların haklarına erişebildiği bir dünya için adımını bizimle beraber at!

CRCT (Çocuk Hakları Eğitimleri) Projesi

ICHILD – Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği ve UNICEF tarafından, gençler için “Çocuk Hakları Eğitimleri” programını sürdürülebilir hale getirmek adına gerçekleştirilecek proje kapsamında Türkiye genelinde online olarak öğrencilere 180 dakikalık ÜCRETSİZ eğitim programı uygulanması hedeflenmektedir.

Gençlerin, kendi içlerindeki “hak” tanımlarını ortaya çıkararak, sahip oldukları hakların farkına varmaları, kendilerini daha iyi ifade etmelerine olanak sağlar. Çocuk Hakları Eğitimleri ile birlikte katılımcıların interaktif ve kolektif bir öğrenme alanı içerisinde farklı eğitim metotları kullanılarak, proje konusu ile ilgili farkındalık kazanması hedeflenmektedir. Eğitimler boyunca gençlerin katılım hakkı ön planda tutulacaktır. Eğitimler ile birlikte gençler bahsi geçen konu üzerinde tartışırken, aynı zamanda Türkiye’nin farklı illerinden eğitime katılan diğer öğrencilerle de sosyalleşme fırsatı elde edeceklerdir. Bu da katılımcılara bir konuya bambaşka pencerelerden bakma imkanı yaratacaktır.

Proje kapsamında, 15 – 18 yaş arası öğrencilere, eğitmen eğitimini başarı ile tamamlamış gönüllü eğitmenlerimiz aracılığı ile toplam 180 dakikalık interaktif bir eğitim verilecektir. Bu sayede ülkemizde gönüllülük bilincinin de artırılması hedeflenmektedir.

Eğitimlerin Tarihleri ve Saatleri;

I. Grup
6 Mart 2021, 18:30-20:00 (Cumartesi)
7 Mart 2021, 18:30-20.00 (Pazar)

II. Grup
13 Mart 2021, 18:30-20:00 (Cumartesi)
14 Mart 2021, 18:30-20.00 (Pazar)

Katılımcılar iki gruptan kendisine uygun olan bir tanesini seçerek kayıt yaptırabilirler.

(Eğitime katılmak istiyorsanız fakat planlanan takvim size uymuyorsa lütfen dilansakaoglu99@gmail.com adresine durumunuzu bildiren bir mail atınız.)

– Eğitim ÜCRETSİZDİR.

– Eğitim Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

– Eğitime bir oturum boyunca (iki gün) tam katılım sağlayan kişilere KATILIM BELGESİ verilecektir

*Kontenjan sınırlıdır.

*Eğitime kayıt olmanız durumunda sizden “Veli İzin Belgesi” talep edilecektir. Katılımcıların belgeyi onaylatıp e-mail yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Veli izin belgesi göndermeyen katılımcılar eğitime katılamayacaktır. Sizlerle mail yoluyla iletişime geçileceğinden lütfen mail hesabınızı sık sık kontrol etmeyi unutmayın!

(Eğitimle ilgili her türlü sorunuz için dilansakaoglu99@gmail.com mail adresiyle iletişim kurabilirsiniz.)

*Eğitimin Zoom linkinin paylaşılması ve grupça irtibat adına eğitime kabul edilen kişilerle Google Classroom uygulaması üzerinden bir sınıf kurulacaktır.

Eğitim için katılım şartları:
– 15-18 yaş aralığında olmak,
– Eğitime tam katılım sağlayabilecek olmak.

ICHILD-UNICEF Çocuk Hakları Eğitimi Başvuru Formu