Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışması

Resim Yarışması
Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışması

SIFIR ATIK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONULU

RESİM YARIŞMASI

YARIŞMANIN ADI: “Çocuk Gözünden Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Resim Yarışması”

YARIŞMANIN KONUSU: “Sıfır Atık ve İklim Değişikliği” konularından resim çalışması yapılacaktır.

YARIŞMANIN AMACI:

-“Sıfır Atık ve İklim Değişikliğini Önlemek” farkındalığını artırmak amacıyla Samsun İli Canik İlçesinde yaşayan 7-18 yaş aralığındaki tüm katılımcıların, yaşanılabilir bir gelecek için yapabileceklerini göstermek,

-Çocukların küçük yaşlarda “Sıfır Atık ve İklim Değişikliğini Önlemek” için bilince sahip olmalarını sağlamak,

-“Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Önlemek” hakkında duygu, düşünce ve hayallerini resim ile ifade edilmesini sağlamak,

-İlçemizde yaşayan çocukların “Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Önlemek” ile alakalı fikirlerini belediyemiz tarafından değerlendirerek projelerde yer vermek,

-“Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Önlemek” hakkındaki fikirlerini sergiledikleri resimleri, belediye bünyesinde yer alan temizlik araçlarına tasarımları giydirilerek sergilenmesi ile katılımcıların fikirlerine yer verilecektir.

YARIŞMANIN TÜRÜ: Resim yarışması.

YARIŞMANIN KAPSAMI VE KATILIMCILARI: Resim yarışmasına Canik İlçe genelindeki 7-18 yaş grubu.

Kategori: 7-10 yaş grubu.
Kategori:11-14 yaş grubu.
Kategori: 15-18 yaş grubu.
BAŞVURU ŞARTLARI:

-Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.03.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.06.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

-Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır. Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

-Resimler, serbest ölçülerde resim kağıdına yapılacaktır. Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Pastel, kuru boya, sulu boya vb. )

-Yarışmada ilk 10’a giren öğrencilerin resim çalışmaları Temizlik İşleri Müdürlüğü araçları üzerine tasarımı yapılarak ilçede gezerek sergilenecek olup çeşitli hediyeler verilecektir. Yarışmaya katılan tüm katılımcılara sıfır atık ve geri dönüşüm konulu “Atık Dedenin Hikayesi” hediye verilecektir.

-Eserin ön sağ alt köşesine AD, SOYAD, YAŞI yazılacaktır. Açıklama kısmına AD, SOYAD, YAŞ, VELİ AD-SOYAD , ADRES, TELEFON NUMARASI yazılacaktır.

-7-18 yaş grubu tüm katılımcılar sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.

-Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkanları sağlanacaktır.

-Katılımcı, başvuru için gönderdiği resmin, başvuru yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını Canik Belediyesi Başkanlığı’na devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.

-Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

-Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

-Seçilmesi durumunda resimler Canik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne elden teslim edilecektir. Yırtık, katlanmış, buruşuk resimler değerlendirilmesi iptal edilecektir.

-Gönderilen resimler oluşturulacak komisyon vasıtasıyla Canik Belediyesi Başkanlığı’nda değerlendirilerek, 19.09.2022 Pazartesi Günü “Dünya Temizlik Günü Etkinliği” nde açıklanacak olup, dereceye giren eserler belediyenin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

-Eserler, Canik Belediyesi Başkanlığı-Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne elden veya yarisma@canik.bel.tr mail adresine resim olarak gönderilecektir. Merak Ettiğiniz Soruları Mail Adresine Yazabilirsiniz!!!

Adres : Karşıyaka Mahallesi İlkbahar Sokak No:1 Canik Belediyesi Başkanlığı / Temizlik İşleri Müdürlüğü Canik/SAMSUN

Telefon : 0 362 444 55 90 / 206

Detaylı bilgi : www.canik.bel.tr

ÖDÜLLER

-Resim yarışmasında ilk 10’a giren katılımcıların resimleri Canik Belediyesi Başkanlığı’nın Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı araçlarına tasarımı yapılarak ilçede gezerek sergilenecek olup çeşitli hediyeler verilecektir.

-Resim yarışmasına resimleriyle katılım sağlayan herkese sıfır atık ve geri dönüşüm konulu “Atık Dedenin Hikayesi” hediye verilecektir.