Çocuk Girişimcilik Fuarı

Çocuk Girişimcilik Fuarı

Her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen yetenekleri var. Bizler yeteneklerimizi keşfettiğimiz an hayatın anlam kazandığına ve yeteneklerimizle bir araya gelerek daha başarılı olduğumuza inanıyoruz. Sen de inanıyor içindeki kahramanı keşfedip, birlikte fark yaratmaya hazırım diyorsan şimdi hareket zamanı!

Türkiye’nin ilk Çocuk Girişimcilik Fuarı’nda fikirler ve hayaller hayat buluyor. 12 Mayıs Cumartesi günü organize edilecek Fuar’da üretme geliştirme bilincini aşılayacak atölyeler, alanında başarılı genç girişimcileri dinleyeceğimiz konuşmalar ve girişimcilik bilincini aşılayacak oyunlar ile geleceği tasarlıyoruz.

Başarı Hikayeleri: Genç yaşında girişimcilik alanında başarıyı yakalamış kişilerin ilham hikayelerini dinleyerek kendi hikayeni yaratmaya hazır mısın? Konuşmacılarımız;

Türkiye’de liselere kodlama bilincini aşılayan ve yaptığı girişimlere yatırım alan Tugay Tuna
Robuts Dye girişimi ile 750.000 TL yatırım alan Cavid Bayramli – Kerem Acar
Türkiye’nin en genç TED konuşmacısı Alp Onur

Yemek sektörüne farklı bir bakış açısı kazandıran liseli genç girişimci Mert Alarçin
Fikir Geliştirme Atölyeleri: Hayallerini ve fikirlerini geçirmen de yardımcı olacak atölyeler seni bekliyor. Maker eğitiminden, kodlama eğitimine, işaret dili eğitiminden, icat atölyesine kadar birçok alanda düzenlenecek atölye ile hayallerin hayat bulacak.

Oyun Atölyeleri: Eğlenerek öğrenmeye hazır mısın? Girişimcilik bilincini aşılayacak oyunlar ile başarılı bir girişimci olma yolunda ilk adımı atacaksın. Ekip çalışması, liderlik, kriz yönetimi gibi girişimci de olması gereken kavramları oyunlar ile öğreneceksin.

12 Mayıs Cumartesi günü Üsküdar Hezarfen Ahmet Çelebi Ortaokulu’nda, saat 09:00-17:00 saatleri arasında düzenlenecektir. Etkinliğimiz ücretsizdir. Katılan öğrencilere Online Katılım Sertifikası verilecektir.

Biz hazırız ve seni bekliyoruz! Sen de Çocuk Girişimcilik Fuarı’na katılarak, hayatında fark yaratabilirsin.

https://fikirdegirmeni.com/