Çocuk Eğitim Programları

İKSV ve Pace Sanat Merkezi, Koç Holding sponsorluğunda İstanbul Bienali kapsamında çocuk eğitim programları gerçekleştiriyor. 6–14 yaş grubundaki çocukların müze ve sergi kültürünü geliştirmek ve onları temel sanat kavramlarıyla tanıştırmak, sanata ve özellikle güncel sanata olan ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenecek çocuk eğitim programları 12. Istanbul Bienali’nin açık olduğu 17 Eylül–13 Kasım tarihleri arasında devam edecek.
İKSV tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul Bienali, 17 Eylül-13 Kasım tarihleri arasında İstanbullularla buluşmaya hazırlanıyor.
12. İstanbul Bienali Temaları
12. İstanbul Bienali, başlığının yanı sıra temalarında da Felix Gonzalez-Torres’in işlerinden ilham alıyor. Bienalde İsimsiz (Soyutlama), “İsimsiz” (Ross), “İsimsiz” (Pasaport), İsimsiz (Tarih), “İsimsiz” (Ateşli Silahla Ölüm) olarak farklı temalar altında düzenlenecek beş karma sergiye ek olarak, bu meselelerle ilgili tartışmaları daha da ileriye taşıyacak 50’den fazla kişisel sergi de yer alacak.
Sanat Öğretmenleri İçin Eğitim Projeleri
Koç Holding sponsorluğunda gerçekleştirilecek eğitim projesinde, Ekim ayı içerisinde
200 sanat öğretmenine bienal ve güncel sanat eğitimi verilecek. Bu projeyle İKSV ve Koç Holding genç kuşağın sanata olan merakını ve sanat bilgisini artırmayı amaçlıyor.
12. İstanbul Bienali’nde Mekân ve Saatler

 

Bienal Mekânı: 3 ve 5 Numaralı Antrepolar (Meclis-i Mebusan Caddesi, Liman İşletmeleri Sahası, Karaköy)
Bienal sergi mekânı pazartesi hariç her gün 10.00–19.00, perşembe günleri ise saat 22.00’ye kadar açık olacak.
12. İstanbul Bienali Biletleri

12. İstanbul Bienali’nin bilet fiyatı 17 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek bienal açılışına kadar 15 TL, 17 Eylül itibariyle 20 TL üzerinden temin edilebilecek. İlköğretim ve lise öğrencileri ile 65 yaş üstü izleyiciler, öğretmenler, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyeleri sergiyi 8 TL’lik indirimli biletle ziyaret edebilecekler. İndirimli biletler, bienal başlayana kadar 5 TL üzerinden alınabilecek. Biletler, Biletix satış kanalları, İKSV (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane, Pazar hariç her gün 10.00-18.00 arasında) ve 15 Eylül’den itibaren Antrepo No.3’ten satın alınabilir.
Lale Kart sahipleri bienal biletlerinde de %20–25 oranındaki özel Lale Kart indirimlerinden yararlanabilecek.
12. İstanbul Bienali sergi mekânlarında her gün düzenlenecek rehberli turlara katılım, bienal biletini gösteren izleyicilere 20 TL, indirimli biletini gösterenlere 8 TL olacak.
Bienal “12B Sınırsız”
İstanbul Bienali’ni herkesten önce, sınırsız ve özel etkinlikleriyle birlikte izleme fırsatı sunan ve sınırlı sayıda satışa sunulan iki kişilik “12B Sınırsız” biletinin fiyatı 50 TL.
“12B Sınırsız” bileti ile sanatseverler, bienal süresince sergi mekânlarına sınırsız giriş hakkı elde edecek ve bienal boyunca, belirlenecek kafe, restoran, kitabevi ve müzikevlerinde indirimler kazanacaklar. Bienal kapsamında konuklara özel gerçekleştirilecek iki partiye giriş imkânı sağlayacak “12B Sınırsız” bileti ile sanatseverler İstanbul Bienali sanatçıları ve yabancı konuklarıyla beraber güncel sanat dünyasının bir parçası olacak.