Çevrim İçi Eğitimde Etkileşimli Ders Tasarımı

öğretmen eğitim
öğretmen eğitimi

İlk ve orta öğretim kademelerinde görev yapan branş ve sınıf öğretmenlerimizin dikkatine!

Çevrim İçi Eğitimde Etkileşimli Ders Tasarımı eğitimimizde, sınıflarınızda da uygulayabileceğiniz kazanımlar sizi bekliyor. Derslerinizi farklı etkinliklerle zenginleştirmek, etkili bir teknoloji entegrasyonu uygulamak, öğrencileri merkeze alan etkileşimli öğrenme ortamları sağlamak, geri bildirim süreçlerinde kuvvetlenmek ve velilerinizi de katılımcı olma yönünde teşvik etmek istiyorsanız, başvurularınızı bekliyoruz.

MEBBİS’te “2022000812 ve 2022000813 “ faaliyet numaralı Çevrim içi Eğitimde Etkileşimli Ders Tasarımı eğitimimizin son başvuru tarihi 29 Mayıs.

Programın Hedefleri

Çevrim içi Eğitimde Etkileşimli Ders Tasarımı Eğitim Programı, senkron ve asenkron modüllerden oluşmaktadır. Katılımcıların etkileşimli ve aktif katılımlı bir öğrenme ortamını deneyimleyerek kendi ders tasarımlarını yaparken referans alabilecekleri yöntem, araç ve teknikleri kullanmaları amaçlanmaktadır.

Eğitim programı boyunca aşağıdaki konular çalışılacaktır:

Çevrim içi eğitimde ders tasarımı

İzlence tasarımı

Çevrim içi öğrenme için ihtiyaç olunan teknoloji ve bilgisayar okuryazarlığı

Senkron ve asenkron öğrenme deneyimi

Etkileşime imkan veren yaklaşım, yöntem ve teknikler

Çevrim içi öğrenmede transaksiyonel uzaklık, motivasyon, hazır bulunuşluk, bireysel farklılıkları dikkate alma, iletişim ve sınıf yönetimi

Web araçlarının entegrasyonu

Biçimlendirici değerlendirme ve geri bildirim.

Aynı zamanda, oluşturulacak sosyal öğrenme grubuna dahil edilecek katılımcılar, profesyonel öğrenme topluluğunun bir parçası olacaktır.

Programa Kimler Katılabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarının ilk ve orta öğretim kademelerinde görev yapan branş ve sınıf öğretmenleri programa başvuru yapabilir.

Başvuru için: https://mebbis.meb.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

14 − nine =