ÇEVRE YARIŞMASI

Beylikdüzü Belediyesi tarafından anasınıfı öğrencilerinden liselere kadar her yaştan çocuğa çevre bilinci kazandırmak amacıyla çeşitli dallarda yarışma düzenlendi. Beylikdüzü genelindeki tüm öğrencilerin katılımına açık yarışmalara, 31 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurulabilecek. ‘Her atık çöp değildir, geleceğimizi çöpe atmayalım’ sloganından yola çıkılarak düzenlenen yarışmalar hakkında bir açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, etkinlikle genç nesillerin çevre bilincini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Temiz hava, temiz su ve temiz gıdanın insan sağlığı için olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Başkan Uzun, “Üzerinde yaşadığımız toprak, içtiğimiz su ve teneffüs ettiğimiz havanın temiz kalması da çevremizi temiz tutarak sağlanabilir. Havası temiz Beylikdüzü ilçemizin bu özelliğini korumak, yeni nesillere temiz bir Beylikdüzü teslim etmek ve onlarda çevre bilincini geliştirmek için başlattığımız ödüllü yarışma ile bu konuya dikkat çekmek istedik. Bütün öğrencilerimizi bu güzel yarışmaya davet ediyorum” dedi.

Öğrenciler sanat eserleriyle yarışacak

1. Beylikdüzü Çevre Şenliği kapsamında ana sınıfı ve kreş öğrencilerine yönelik düzenlenen “Pastel Boya Resim Yarışması”nda; birinciye bisiklet, ikinciye oyuncak ve üçüncüye okul çantası hediye edilecek.

Şenlik kapsamında ilköğretim, lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik de “Çevre” konulu karikatür ve fotoğraf yarışması ile “Çevremizi koruyalım” konulu resim yarışması, “Çevre ve geri dönüşüm” konulu kompozisyon yarışması ve “Çevre” konulu şiir yarışması düzenleniyor. Bu kategorilerde dereceye giren öğrencilerden birincilere netbook, ikincilere ipod shuffle ve üçüncülere DVD oynatıcı hediye edilecek.

Beylikdüzü’ne buz pisti kuruluyor

Ayrıca 15 Nisan -15 Haziran 2011 tarihleri arasında Beylikdüzü Etkinlik Alanı’na kurulacak olan buz pistinde bir adet geri dönüştürülebilir atık madde getiren herkese buz pateni bileti hediye edilecek.