‘Çevre ve Batman’ Resim Yarışması

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Batman Belediyesi tarafından ilkokul öğrencileri arasında “Çevre ve Batman” konulu resim yarışması düzenleniyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda 5 Haziran Dünya Çevre Günü Nedeniyle “Sokak Senin Kent Senin” sloganıyla Batman Belediyesi tarafından “Çevre ve Batman” konulu resim yarışması düzenliyor. İlköğretim 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerini kapsayan resim yarışmasında dereceye giren eserler bisiklet ile ödüllendirilecek. Batman Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü, ilköğretim öğrencileri arasında yapılacak olan resim yarışması için tüm ilköğretim okullarına bilgi verdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, yarışma’da dereceye girecek olan 40 eserin 40 bisikletle ödüllendireceğini duyurdu. Buna göre; İlköğretim 1.Sınıf Öğrencileri: Dereceye giren ilk 10 esere 10 bisiklet; İlköğretim 2.Sınıf Öğrencileri: Dereceye giren ilk 10 esere 10 bisiklet; İlköğretim 3.Sınıf Öğrencileri: Dereceye giren ilk 10 esere 10 bisiklet; İlköğretim 4.Sınıf Öğrencileri: Dereceye giren ilk 10 esere 10 bisiklet ile ödüllendirilecek.

Ödüller 5 Haziran günü Atatürk parkında yapılacak ödül töreni ile öğrencilere ödülleri verilecek. Son başvuru tarihinin 27 Mayıs Çarşamba günü olarak belirlenen yarışmaya katılacak öğrenciler, Batman Belediyesi Web sayfasından da katılım şartnamesi ile ilgili bilgilere ulaşabilir.

‘Çevre ve Batman’ Resim Yarışması Şartnamesi

 

Konu   = ‘Çevre ve Batman’

Amacı = 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile yaşadığımız çevreye dikkat çekme ve duyarlılık oluşturmada en etkili ve kalıcı yöntemin insanın, çocuk dünyasına ulaşarak yakalanacağına olan inancımızla Çocuklarımızın yaşadıkları çevre ile ilgili duygu ve düşüncelerini yansıtmaları amaçlanmaktadır.

 

Katılım Koşulları:

—- Yarışmaya İlimizdeki ilköğretim okullarının  (1–4.sınıf) öğrencileri katılabilir.Yarışma ilköğretim okullarının 1.2.3.4.sınıfları için ayrı kategorilerde değerlendirilecektir.

—- Yarışmaya her öğrenci bir resim ile katılabilir.

—- Resim yarışmasına katılacak çalışmalarda (25 cm X 35 cm ) veya (35 cm X 50 cm)    ebadındaki resim kâğıdı kullanılacaktır.

—- Resimlerin boyama tekniği serbesttir. (Suluboya, Pastel Boya, Kuru Boya.)

—- Resimlerin arka yüzüne yapıştırılacak etikette katılan öğrencinin Adı-Soyadı, Okulu ve Sınıfı yazılmalıdır.

—- Resimler özgün olmalı, daha önce ödül almış veya kopya çekilmiş eserler                  olmamalıdır.

 

Teslim =  Öğrencilerin eserleri öğrenim gördükleri okul müdürlükleri tarafından Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne 27 Mayıs 2015 tarihine kadar teslim edilecektir.

 

Ödüller = İlköğretim 1.Sınıf Öğrencileri = Dereceye giren ilk 10 esere bisiklet.

İlköğretim 2.Sınıf Öğrencileri = Dereceye giren ilk 10 esere bisiklet.

İlköğretim 3.Sınıf Öğrencileri = Dereceye giren ilk 10 esere bisiklet.

İlköğretim 4.Sınıf Öğrencileri = Dereceye giren ilk 10 esere bisiklet.

 

 

Ödül Töreni = 5 Haziran 2015

 

 

 

Diğer Hükümler = Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri iade edilmez. Tüm eserler Batman                       Belediyesi arşivinde kalacaktır. Batman Belediyesinin hazırlayacağı Ajanda, Takvim, Afiş, Poster, Albüm, Katalog ve benzeri görsel tanıtımlarda, kendi web sitesinde, eserlerden dilediğini katılımcının Adı ve Soyadını yazarak tanıtım amaçlı olarak kullanabilecek ve kullanım hakkına sahip olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three + ten =