ÇEVRE SORUNLARI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: GELECEKTEKİ ÇEVRE SORUNLARINI ŞİMDİDEN GÖRÜRSEK BİZ İNSANLARIN VE ÇEVREMİZDEKİ TÜM CANLILARIN YAŞAMLARINI KORUMA ALTINA ALMIŞ OLURUZ. İŞTE O ZAMAN DÜNYA ŞİMDİKİNDEN KAT VE KAT DAHA GÜZEL VE YAŞANACAK BİR YER OLUR.

PROJE HEDEFİ: ÇEVRE TÜM İNSANLAR İÇİN HER ZAMAN BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIR. İŞTE BİZ DE TEHLİKEDE OLAN HAYATLARIN, YANİ TÜM CANLILARIN NASIL BÜYÜK BİR SORUNLA KARŞI KARŞIYA OLDUKLARINI GÖSTERMEK İSTEDİK.

PROJE ÖZETİ: PROJEMİZ ÇEVREYİ AMAÇLIYOR. ÇEVRE SORUNLARI, NELER YAPILMALI, İNSANLARIN BİLİNÇLENMESİ… TÜM BU KONULAR TÜM İNSANLIK HAYATI İÇİN ÇOIK ÖNEMLİ BİR YER TAŞIYOR.CANLILAR İÇİN YEMEK, İÇMEK NE KADAR ÖNEMLİYSE İŞTE BU SORUNDA ONUN KADAR ÖNEMLİDİR.ÇÜNKÜ ÇEVRE OLMADAN HİÇBİRŞEY OLMAZ.MAKETİMİZDE KİRLİ ÇEVREDE ÖLÜ BALIKLARA, KESİLMİŞ AĞAÇLARA, UZUN BİNALARA YER VERDİK.YAPAY VE SOLMUŞ ÇİÇEKLER KİRLİ BİR NEHİR…İŞTE BUNLARIN HEPSİ ÇEVRENİN İLERİDE NE HAL ALACAĞINI GÖSTERİYOR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: TEMİZ ÇEVRE İLE KİRLİ ÇEVRE ARASINDAKİ FARKLAR. İNSANLAR ÇEVREYİ SÜREKLİ KİRLETMEKTEDİR. KİRLİLİK BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSE ORMANLAR YERİNE BİNALAR GELECEK.ARTIK BİZ İNSANLARIN BUNU GÖRÜP FARK ETMEMİZ GEREK.HERGÜN YÜZLERCE AĞAÇ AZALIYOR VE YERİNE İNŞAATLAR GELİYOR.ORMALAR YAKILIP, YIKILMAMALI HER GÜN YERİNE BİR TANE DAHA EKLENMELİDİR.CANLILARIN YAŞAMI ORMANLARA BAĞLIĞIR.ÇÜNKÜ CANLILAR YAPTIKLARI FOTOSENTEZLE CANLILARA TEMİZ HAVA SAĞLIYOR.DOĞADA BİR YAŞAM DÖNGÜSÜ VARDIR.BU YAŞAM DÖNGÜSÜ İSE BİR ZİNCİRE BENZETİLEBİLİR.EĞER BU ZİNCİRİN HALKALARINDAN BİRİSİ KOPARSA O ZAMAN BÜTÜN CANLILARIN HAYATI TEHLİKE ALTINA GİRER.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin