Çevre Konulu Ödüllü Resim Yarışması

ÇİĞLİ SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ İLKOKULLAR, ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI “ÇEVRE” KONULU ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “ÇEVRE” konulu resim yarışması için başvurular başladı. Çiğli ilçesi ilkokullar, ortaokullar ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında tüm kategorilerde birinci, ikinci ve üçüncülere ödüller verilecektir. Resimlerin son teslim tarihi 15 Ocak 2016

KATILIM ŞARTLARI:
1.Yarışmaya katılacak öğrencilerin resimleri 3 kategoride değerlendirilmeye alınacaktır.
Bu bağlamda Çiğli İlçesindeki 1. Kategoride; 1,2,3,4 (ilkokul), 2. Kategoride 5,6,7,8 (ortaokul) ve 3. Kategoride 9,10,11,12 (lise) sınıflarındaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
2. Resimler 35X50 cm boyutlarındaki resim kâğıdı veya fon kartonu üzerine; kuru boya kalem, pastel boya, suluboya veya guaj boya tekniği kullanılarak yapılmalıdır.
Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
3. Resimlerin arka sağ üst yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okulun açık adresi, ulaşılabilecek okul ve ev telefonları mutlaka yazılacaktır.
4. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış resim veya resimleri ile katılabilir.
5. Her okul idaresi sınırsız sayıda resim gönderebilir.
6. Resimler, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek, okulun resim öğretmeni veya idare görevlisi tarafından elden teslim edilmelidir.
7. Resimlerin son teslim tarihi ve saati: 15 Ocak 2016 Saat:16.30 olup, belirtilen tarihe kadar teslim edilmeyen resimler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
8. Resimler; Anadolu Caddesi, No:951 Kat:3 Belediye İş Merkezi’nde bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

DEĞERLENDİRME:
Okul İdarelerince teslim edilen resimler; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulacak Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir.

SEÇİCİ KURUL AŞAĞIDAKİ İSİMLERDEN OLUŞMAKTADIR:
Başkan : Ekin ERMAN (Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)
Üye : Martıgül KALKAN (Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)
Üye : Ayşe ŞENDİL (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu)

BAŞARI ÖDÜLLERİ:
Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer resimler 21 Ocak 2016 günü Belediyemizin 2 inci katındaki Kokteyl Salonu’nda sergilenecektir.
Ödül töreni 21 Ocak 2016 günü, saat 10.00’da Belediyemiz Konferans/Meclis Salonu’nda yapılacaktır.
Başarı ödülü olarak 1. Kategoridekilere (ilkokul);
Birinciye: Tablet,
İkinciye kuru boya, pastel boya, guaj ve ebru seti,
Üçüncüye 100 Türk Lirası değerinde kırtasiye hediye çeki,

Başarı ödülü olarak 2. Kategoridekilere (ortaokul);
Birinciye: Tablet,
İkinciye kuru boya, pastel boya, guaj ve ebru seti,
Üçüncüye 100 Türk Lirası değerinde kırtasiye hediye çeki,

Başarı ödülü olarak 3. Kategoridekilere (lise);
Birinciye: Tablet,
İkinciye çantalı soft pastel ve kuruboya seti,
Üçüncüye 100 Türk Lirası değerinde kırtasiye hediye çeki,
sahiplerine tören ile verilecektir.
Ayrıca yarışmaya katılan Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer resim sahiplerine Belediyemiz tarafından katılım belgesi verilecektir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

RESİMLERİN İADESİ:
Tüm resimler; 25 Ocak 2016 tarihinden itibaren 15 gün içinde, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz adresinden, resim sahipleri tarafından elden geri alınabilir, teslim alınmayanlar resimler hakkında mesuliyet kabul edilmeyecektir.
ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü
Anadolu Caddesi Belediye İş Merkezi No: 951 Kat:3 Çiğli/İZMİR,Tel: (0232) 386 1 666
E-posta:cevrekorumavekontrol@cigli.bel.tr
Belediyemiz İnternet Sitesi: www.cigli.bel.tr

Yarışmaya katılım şartları Belediyemiz İnternet Sitesi’nden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden veya Müdürlüğümüzden elden temin edilebilir. Tüm katılımcılar, katılım şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ.