ÇEVRE DERGİSİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
ÇEVRE BİLİNCİNİ OLUŞTURMAK VE ÇEVRE ÇALIŞMALARINA ETKİN BİR ŞEKİLDE KATILMAK.

PROJE HEDEFİ:
1) ÇEVRE KİRLENMESİNE ENGEL OLMANIN GÖREVİMİZ OLDUĞU BİLİNCİNİ, 2) KÜRESEL ISINMADA ORMANLARIN YERİNİ, 3) GERİ DÖNÜŞÜMÜN NEDEN ÖNEMLİ OLDUĞUNU, 4) YAPILAN ÇALIŞMALARI ÇEVREYE DUYURMAK VE ÇEVRE HALKINI BU KONULARDA BİLİNÇLENDİRMEK.

PROJE ÖZETİ:
DOĞAL ÇEVRENİN GÜZELLİKLERİNİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR. BU KONUDA GİRİŞİLEN ÇALIŞMA VE ÇABALARA KATILALIM. SOLUDUĞUMUZ HAVANIN, İÇTİĞİMİZ VE KULLANDIĞIMIZ SULARIN, BULUNDUĞUMUZ YERİN TEMİZ OLMASINI İSTİYORSAK ÇEVRE KİRLENMESİNE ENGEL OLALIM. SAĞLIMIZA UYGUN BİR ÇEVREDE YAŞAMAK İÇİN DOĞAL ÇEVREMİZİ KORUYALIM.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
DÜNYAMIZIN EN BÜYÜK TEHLİKESİ KÜRESEL ISINMAYA KARŞI ORMANLARIN YERİ VE ÖNEMİNİ ARAŞTIRDIK. ORMANLARIMIZIN YOK OLMAMASI İÇİN ALINABİLECEK BİREYSEL ÖNLEMLERİN NELER OLDUĞUNU ARAŞTIRDIK VE BUNLARI BENİMSEDİK. ÇEVREMİZDEKİ BÖLGELERDE TED KORULARI OLUŞTURDUK. DOĞAL ÇEVRENİN GÜZELLİKLERİNİ KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR. SOLUDUĞUMUZ HAVANIN, İÇTİĞİMİZ VE KULLANDIĞIMIZ SULARIN, BULUNDUĞU¬MUZ YERİN TEMİZ OLMASINI İSTİYORSAK BU KONUDA GİRİŞİLEN ÇALIŞMA VE ÇABALARA KATILARAK ÇEVRE KİRLENMESİNE ENGEL OLMANIN GÖREVİMİZ OLDUĞU BİLİNCİNİ YERLEŞTİRDİK. GERİ DÖNÜŞÜMÜN (ATIK PİL VE KÂĞIT) NEDEN ÖNEMLİ OLDUĞU (DOĞAL KAYNAKLARIMIZI KORUNUR, ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR, ATIK MİKTARI AZALIR, GELECEĞE VE EKONOMİYE YATIRIMDIR.) BİLİNCİNİ YARATTIK. ALINABİLECEK ÖNLEMLER VE KAMPANYALARIN ÖNEMİNİ VURGULAYARAK BU DOĞRULTUDA KAMPANYALAR DÜZENLEDİK. SÜT VE ZEYTİNYAĞININ İNSAN SAĞLIĞINDAKİ YERİ ÜZERİNDE DURULDU VE GEREKLİ AÇIKLAMALAR YAPILDI. BU DOĞRUKTUDA SÜT VE ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINA GEZİ DÜZENLENDİK. BİZLER, HAKAN BEKİR VE MELİSA ERDOĞAN TED KOLEJİ EKOLOJİ KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİNİN BİZLERE ULAŞTIRDIĞI ÇEVRE İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI BİR ARAYA GETİREREK BU SAYIMIZI OLUŞTURDUK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin