Çevre Bilinci Konulu Ortaöğretim Öğrencileri Arası Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması

Proje Yarışması
Çevre Bilinci

ÇEVRE BİLİNCİ KONULU ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI SOSYAL SORUMLULUK PROJE YARIŞMASI

Yarışmanın Konusu ve Amacı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019-1 Özel Çağrı kapsamında desteklenen ÇEVRENİ TANI BİLİNÇLİ OL, SORUNU TANI ÇÖZÜM OL projesi, özellikle lise çağındaki gençlerde çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

ÇEVRENİ TANI BİLİNÇLİ OL, SORUNU TANI ÇÖZÜM OL projesi lise çağındaki gençlerin çevre bilinci konusunda bir kampanya hazırlayarak; hem yaparak-yaşayarak öğrenmeleri, hem de yaşadıkları yerlerde çevre bilinci konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışma tüm ortaöğretim kurumlarının katılımına açıktır. Başvuru koşullarını karşılamak kaydıyla, liselerde okuyan bütün öğrenciler yarışmaya başvurabilir.

Yarışmaya Katılma Esasları
1-Öğrenciler, çevre bilinci konusunda kampanya hazırlayacaktır. Çevre bilinci dışında bir konuyla yarışmaya başvuru yapılamaz.

2-Çevre bilinci konusunda hazırlanacak kampanyada alt alan sınırlaması yoktur; ele alınacak problemin çözümü ve sürdürülebilirliği ile çözüme kavuşturulması beklenmektedir. Düzenlenecek kampanyada birden fazla konu ele alınabilir.

3-Kampanya düzenleme sürecinde izlenilmesi gereken adımlar şu şekildedir:
-Yarışma Şartnamesinin öğrencilere duyurulması.
– Okullarda iki kişilik takımlarının kurulması.
– Her takım için danışman öğretmenin belirlenmesi.
-Takımların isimlerini belirlemesi ve logosunu hazırlaması.
– Her takımın kampanya planlaması, geliştirmesi ve uygulaması.

4-Adaylar, başvuru sunumunda projedeki tüm süreçlere yer vermelidir. Bu nedenle, çalışılmaya başlandığı andan itibaren, başvuru dosyasında kullanılmak üzere bilgi, belge, görsel, video, grafik ve benzerlerinin derlenmesi adayların yararına olacaktır.

5- Çevre bilinci konulu kampanyalar, 2 öğrenciden oluşan takımlar tarafından geliştirilecektir. Bir öğrenci yalnızca bir takımda yer alabilir.

6- Her takım yalnızca bir kampanya düzenleyebilir.

7- Her takımın, kampanya geliştirme sürecinde kendilerine gönüllü olarak destek verebilecek, kendi okullarında görevli bir danışman öğretmeni olmalıdır. Danışman öğretmen, ekibi yönlendirme, öğrencilerin soru ve ihtiyaçlarına yanıt verme, ihtiyaç halinde ilgili paydaşlarla iletişime geçme gibi görevler üstlenecektir.

8-Takımlar, kampanyalarda kullandıkları bütün içeriklerin (metin, görsel, video vb.) telif hakkı kurallarını ihlal etmemesini sağlamakla yükümlüdür; telif hakkı ihlalleriyle ilgili bütün yükümlülük ilgili takım üyelerine aittir.

Başvuru
-Son başvuru tarihi 11.04.2020 dir.
-Bu tarihten sonra başvuru alınmayacaktır.
-Gerekli görülmesi halinde, başvuru tarihleri değiştirilebilir.

Ödüller
Birincilik Ödülü: Yarışmada birinci olan takıma 1200TL hediye çeki ve danışman öğretmenine plaket verilecektir.
İkincilik Ödülü: Yarışmada birinci olan takıma 1000 TL hediye çeki ve danışman öğretmenine plaket verilecektir.
Üçüncülük Ödülü: Yarışmada birinci olan takıma 800 TL hediye çeki ve danışman öğretmenine plaket verilecektir.
Yarışmaya katılan diğer tüm takımlara ve danışman öğretmenlerine “ Katılım Belgesi ” verilecek ve elektronik ortamda gönderilecektir

Çevre Bilinci Konulu Ortaöğretim Öğrencileri Arası Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması
Başvuru Adresi: http://almuscpl.meb.k12.tr

3 YORUMLAR

  1. kocaeliparaf.com/sifir-atiki-yaristirdilar.html linki incelerseniz projenin daha önceden yapılmış olduğunu görürsünüz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.