Çelikel Vakfı Alev Topları Bursu

Çelikel Vakfı Alev Topları Bursu Başvuru Koşulları

2022 YKS’ye girmiş olan,
İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarının tam burslu kontenjanlarına yeni kayıt hakkı kazanmış ve kayıt hakkı kazandığı program için Üniversiteye kayıt işlemlerini tamamlamış/tamamlayacak olan,
Merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alan lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazananlardan ilgili lisans programına yerleştirme puan türünde aşağıda belirtilen başarı sıralamaları dâhilinde olan,
Ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 3.000 TL ve altı olan
her aday başvurabilir.

Başvuru koşullarını sağla(ya)mayan adaylar ön değerlendirme sürecine dâhil edilmez.

Başvuru koşullarını sağlayan tüm adaylar için ön değerlendirme 12 – 16 Eylül tarihlerinde aşağıdaki ölçütler doğrultusunda yapılır:
Ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir, (en düşükten en yükseğe)
Mülk beyanı, (hiç mülk olmayandan başlayarak)
Taşıt beyanı, (hiç taşıt olmayandan başlayarak)
Aileyle birlikte yaşayıp öğrenim gören kardeş sayısı, (en çoktan en aza)
Geldiği şehir. (İstanbul dışından gelen adaylardan başlayarak)
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmış adaylar ayrı bir listede yetenek sınav puanlarına göre listelenip değerlendirilir.
Yukarıdaki ölçütlere göre yapılan sıralamada, kontenjanlar dâhilinde yer alan adayların;
Öğrenim gördükleri lisans programlarında çeşitlilik,
Kadın/Erkek oranındaki denge dikkate alınarak Alev Topları Programı’na başvuru niyet metinleri incelenir.
Ön değerlendirme kontenjanına girecek adaylar ile ilgili netlik kazanmayan durumlarda aşağıdaki ölçütler dikkate alınır:
Başka bir kurum/kuruluştan burs desteği almayana, (üniversiteye girişte sağlanan ek bursları da kapsamaktadır.)
Yerleştikleri puan türündeki başarı sıralamasına,
Anne ve/veya babası hayatta olmayana.

Ön değerlendirmeler sürecinde;

Adayların sisteme yüklediği belgeler üzerinde de incelemeler yapılacağından, gerek görülmesi halinde adaylar ile telefon mülakatı gerçekleştirilebilir.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda;

Kontenjan kapsamına giren adaylar Yönetim Kurulu kararı ile kesinleşir.
Ön değerlendirmelerin tamamlandığına ilişkin duyuru, internet sitemizde, 19 Eylül Pazartesi günü saat 12.00 itibariyle yayımlanır. Sonuçlar, ayrıca adayların sistemde beyan ettikleri e-posta adreslerine de gönderilir.
Ön değerlendirmeler sonucunda kontenjan kapsamına giren adayların, ilan edilen ön değerlendirme belgelerini eksiksiz bir şekilde 25 Eylül Pazar günü saat 17:00 ‘a kadar “Microfon” sistemine yüklemesi gerekmektedir.
Kontenjan kapsamına giren adaylara, ek olarak, tamamlamaları gereken “Kişilik Envanteri” uygulamasına ilişkin tüm bilgiler de e-posta ile bildirilir. Kişilik envanteri uygulamasına 25 Eylül Pazar günü saat 17:00’a kadar tamamlamayan adaylara ek süre verilmez ve bu adaylar sürece devam edemez.
Ön değerlendirme belgelerini kontrol ve değerlendirme sürecinde de gerek görülmesi halinde adaylar ile telefon mülakatı gerçekleştirilebilir.
Ön değerlendirme belgelerini sisteme eksik yükleyen ya da ilan edilen tarihe kadar yükle(ye)meyen ve/veya elektronik başvuru formunda beyan edilen bilgiler ile sunulan belgelerdeki bilgiler arasında tutarsızlık olduğu tespit edilen adaylar değerlendirme dışı bırakılır. Bu durumdaki adaylara ayrıca bildirim yapılmayabilir.
Ön değerlendirme belgeleri üzerinde yapılan denetimin ardından grup mülakatlarına davete ilişkin duyuru Çelikel Eğitim Vakfı internet sitesinde yayımlanır.

https://celikelegitimvakfi.org/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × 1 =