ÇARŞAMBA BİLİM ŞENLİĞİ

Çarşamba Bilim Şenliği, “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri” kapsamında yapılmaktadır. Bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmek amacıyla planlanan bir organizasyondur.

Çeşitli bilim dallarından oluşan atölyeler, gösteriler, etkinlikler bulunmaktadır. Atölyeler atölye lideri uzman eğitmenler eşliğinde yürütülecek olup etkinlikler 3 gün boyunca devam edecektir.

Çarşamba Bilim Şenliği projemiz ilçemizin farklı alanlarında 27-28-29 Eylül 2018 tarihlerinde başlayacaktır.

Atölyelerimizin büyük bir kısmı ilçemiz Adapark mevkiinde olacaktır.

Stüdyo-Tekno atölyemiz ilçemiz Mustafa Özcan Güneşdoğdu kampüsü içerisinde bulunan İletişim Fakültesi Laboratuvarlarında gerçekleştirilecektir.

Öğretmen Akademi atölyemiz ise sadece 29 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olup ilçemiz Çarşamba Fen Lisesi binası dersliklerinde öğretmenlere yönelik olarak gerçekleştirilecektir.

Projemiz kapsamında ilçemiz Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde 4 farklı zaman diliminde alanlarında uzman kişilerce konferans verilecektir. Konferanslarla ilgili ayrıntılı bilgiye etkinlikler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Atölyelerin tamamına site içerisinde atölyeler bölümünden ulaşabilir, detaylı bilgiye sahip olabilir ve başvuru için ilgili formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Projemiz hakkında herhangi bir sorun, düşünce ya da öneride bulunmak isterseniz iletişim bölümünden bize ulaşın formunu doldurabilir ya da ilgili numaralardan ulaşabilirsiniz.

Bilimin ışığında aydınlanabilmek dileğiyle….

27-28-29 EYLÜL 2018
SAMSUN / ÇARŞAMBA
Ayrıntılı bilgi için www.carsambabilimsenligi.com web adresinden ulaşabilirsiniz.