Capture the Flag Siber Yarışması

Siber Yarışması
Siber Yarışması

Capture the Flag Siber Yarışması

İÇERİK
Forensics
Kriptoloji
Pwn
Web Exploitation
Çeşitli (Mobile, wireless, vb.)

Kısaca CTF Nedir?
Capture The Flag (bayrağı yakala) etkinliğinde güvenlik uzmanları; kriptoloji ve tersine mühendislik gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı yakalamaya çalışırlar.

STM CTF nedir?
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen CTF (Capture The Flag – Bayrağı Yakala); kamu, üniversiteler ve özel sektörden siber güvenlik uzmanlarının katılımı, yarattığı farkındalık ve eğitici özellikleriyle Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği olma özelliğini taşıyor. CTF aynı zamanda Türkiye’de siber güvenlik konusunda nitelikli insan gücü üretme girişimi ve gençleri siber güvenlik alanında kariyer yapmaları konusunda cesaretlendirmesiyle de ses getiriyor.

Yarışma nasıl gerçekleşiyor?
Yarışmada çok sayıda siber güvenlik profesyoneli; etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamaları gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bulmak için kıyasıya mücadele veriyor.

Kimler katılabilir?
Katılımın ücretsiz olduğu ve kurumları temsilen oluşturulan takımlar yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olabildiği CTF; üniversite öğrencilerine, siber güvenlik uzmanlarına, kamu kuruluşlarına ve bireysel katılımcılardan oluşan takımlara kendilerini gösterme şansı veriyor.

Neden CTF Etkinliğine Katılmalıyım?
CTF etkinliğinde kıyasıya yarışmanın yanı sıra kişilerin ve kurumların kendilerini deneyerek eksiklerini görmesi ve kendilerini geliştirmesi imkanı sağlanmaktadır.

ÖDÜLLER
Birinci 15.000 TL
İkinci 10.000 TL
Üçüncü 7.000 TL
Teselli Hediyesi
Dereceye giremeyen yarışmacılar arasından seçilecek bir kişiye iPad hediye!

Detay ve Başvuru için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin