CANLILAR TOMBALASI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN EĞLENEREK ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA, BİLGİ VE OYUNU BİRLEŞTİREN BİR OYUNDUR.

PROJE HEDEFİ:
FEN VE TEKNOLOJİ DERSİNDE CANLILARIN DAHA İYİ TANINABİLMESİ VE DERSTE KOLAY ÖĞRENİLEBİLMESİ İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR. ÖĞRENCİLERİN DERSLERE KARŞI İLGİSİNİ ARTIRMAK. DERSLERİN DAHA EĞLENCELİ VE ZEVKLİ HALE GETİRİLMESİ.

PROJE ÖZETİ:
AMACI Ana Okullarındaki öğrencilerin hayvanları görsel olarak tanımalarını sağlayan bir oyun tasarlayıp gerçekleştirmektir.YÖNTEM Mukavvayı keserek kare şekli verildi, kuru boyalarla küçük kareler oluşturuldu.Boyanmak suretiyle etrafı elektrik bandı ile çerçevelendirildi.Her kareye hayvan resimleri yerleştirildi.SONUÇ Anaokulu öğrencilerinin hayvanları daha yakından tanımalarını sağlayan düzenek oluşturuldu.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Ana Okulu Öğretmeni ile Bilim Çocuk v.b.dergilerden hayvanlar hakkında geniş bir araştırma yapıldı.Bu araştırmanın sonucunda Anaokulu öğrencilerinin rahatlıkla kullanabileceği ve ilgilerini çekebilecek bir proje yapılmaya karar verildi.. Daha sonra proje mukavva üzerinde tasarlandı. Hayvan resimleri araştırıldı. Kesilen kareler boyandı. Anaokulu öğretmeninden hayvan resimleri alındı. Bu resimler kartonun üzerine yapıştırılarak küçük kareler şeklinde boyandı. Aynı hayvan resimleri küçük karelere yapıştırılarak tombala kartları hazırlandı. Böylece proje tamamlandı. PROJEDE KULLANILAN MALZEMELER Hayvan resimleri, kuru boya, cetvel, elektrik bandı, uhu kullanıldı. PROJENİN BÜTÇESİ 10 YTL?dir. PROJE TAKVİMİ Ekim Proje Konusu Tespit Edildi. Kasım Proje resimleri ve diğer malzemeler temin edildi. Aralık Proje yapımı tamamlandı. Yararlanılan kişiler Anaokulu Öğretmeni Ümran KARAPINAR hayvan resimleri bulmamda yardımcı oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin