Çankaya Belediyesi Bursu

“Bir Kelebek De Sen Uçur”
Çankaya Belediyesi, ekonomik bursa ihtiyacı olan üniversite öğrencileri ile burs vermek isteyenler arasında köprü olacak. Üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayacak “Kelebek Projesi” 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlıyor.

“Bir Kelebek De Sen Uçur… Bir Öğrenci De Sen Okut…” sloganıyla başlatılan Kelebek Projesi, eğitim hayatında ekonomik güçlük çeken üniversite öğrencilerini kapsayacak.

Ankara Çankaya sınırları içerisinde ikamet eden ve öğrenim gören üniversite öğrencilerini kapsayacak proje, burs vermek isteyen site, apartman, alışveriş merkezi, ticari işletme ve kişilerden oluşan gönüllülerle öğrenciler arasında köprü kurularak hayata geçirilecek. Proje kapsamında öğrenci okutacak her gönüllü site, apartman, alışveriş merkezi ya da işletmenin giriş kapısına ve şahıs olarak burs vermek isteyenlerin yaşadığı konuta burs vererek öğrenci okuttuklarına dair bir de tabela asılacak.

BELEDİYE’DEN ÇAĞRI VAR: “BİR ÖĞRENCİ DE SEN OKUT!”

Üniversite öğrencisinin öğrenimi boyunca faydalanmasını içeren Kelebek Projesi’nin gönüllülerle desteklenmesi ve büyümesi hedefleniyor. Kelebek Projesi’nde görev yapan ekip tarafından site yönetimi, apartman yönetimi, alışveriş merkezi yönetimleri ya da kişilere gönüllü olmaları konusunda yapılan ziyaretler, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kalması sebebiyle artırıldı. Daha fazla öğrenciye burs verilmesinde köprü görevi görecek Belediye, vatandaşlara maddi zorluklar nedeniyle üniversite öğrenimi alamayan ya da öğrenimini yarıda bırakma noktasına gelen öğrencilere verecekleri küçük bir katkının, onların hayatına önemli bir katkı sağlayacağı konusunda çağrıda bulunuyor.

Eylül ayında başlayacak projeye destek vermek isteyen apartman, site, alışveriş merkezi ya da ticari işletme yönetimleri, Çankaya Belediyesi’nin yürüttüğü Kelebek Projesi birimi ile 0850 455 02 65 / (Dahili) 207 – 212 telefon numarasından iletişime geçebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin