Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 1. Proje Pazarı

Proje Pazarı
Proje Pazarı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 1. Proje Pazarı

Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü; Ar-Ge, yenilikçilik ya da farklı alanlarda proje önerilerine sahip olup, bunları gerçekleştirebilecek olanları bir araya getirmek amacıyla 1. Proje Pazarı çağrısına çıkmıştır.
Teknoloji Projeleri, Sosyal Projeler, Sağlık Projeleri, Eğitim Projeleri ve Kültür Projeleri ile Çanakkale’ye özel temalarda hazırlanacak projelerin değerlendirileceği etkinlik için; araştırmacılar, öğrenciler ve girişimciler başvuruda bulunabilecektir.

Toplam 310.000 TL ödül verilecek olan 1. Proje Pazarı etkinliği hakkında detaylı bilgiye projepazari.comu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

1. Proje Pazarı Amacı

Proje Pazarı’nın amacı, somut Ar-Ge düşünce ya da proje önerilerine sahip olup, bunları gerçekleştirmek için kendi yetenekleri dışında başka uzmanlık alanlarında katkıya gereksinim duyan, proje öneri veya sonuçlarına ilişkin talep varlığını araştıran ya da arz edilen proje işbirliği önerilerine teknolojik veya finansal katkıda bulunmak isteyen temsilcilerin biraraya gelerek aktif katılımları ile projelerini birbirlerine tanıtmaları yoluyla işbirliği olanaklarına ortam oluşturulmasıdır.

1.Proje Pazarı Temaları

1.Tema: Teknoloji Projeleri

Teknoloji Projeleri Alt Temaları: Astrofizik, Gıda, Tarım, Su Ürünleri, Zirai Üretim ve Teknolojileri, Peyzaj Mimarlığı, Polimer Kimyası, Malzeme Bilimleri, Nano Teknoloji, Yenilenebilir Enerji ve Teknolojileri, Yerbilimleri ve Çevre Teknolojileri, Gastronomi, Robotik Teknolojiler

2.Tema: Sosyal Projeler

Sosyal Projeleri Alt Temaları: Arkeoloji, Edebiyat, Sosyal İnovasyon, Coğrafya, İdari Bilimler, İlahiyat, Sosyoloji, Sanat Tarihi

3.Tema: Sağlık Projeleri
Sağlık Projeleri Alt Temaları: Tıbbi Bilimler, Sağlık Hizmetleri, Yaşlı Bakımı, Termal, Onkoloji, Genetik, Biyomedikal

4.Tema: Eğitim Projeleri

Eğitim Projeleri Alt Temaları: Dil, Eğitim Programları, Eğitim Yönetimi, Eğitim Teknolojileri, Özel Eğitim

5.Tema: Kültür Projeleri

Kültür Projeleri Alt Temaları: Kültür, Sanat, Tarih, Turizm, Spor

I. Proje Pazarı Katılım Koşulları

 

 • Proje pazarına katılım ücretsizdir.
 • Üniversite ve araştırma kuruluşlarından il dışı katılımcılar için ulaşım ve konaklama giderleri katılımcı tarafından karşılanacaktır.
 • Projeler son kabul tarihi saat 17:00’a kadar tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde proje değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Proje önerilerinde sayı sınırı yoktur.
 • Proje Pazarına bireysel ve ya ekip olarak başvuru yapılabilir. Ekip olarak başvurularda ekip lideri proje başvuru formunda belirtildiği şekliyle isminin önüne (*) ile belirtilmelidir.
 • Başarılı olan proje önerileri I. Proje Pazarı web sayfasında ilan edilecektir.
 • Katılımcılara etkinlik sonunda katılım belgesi verilecektir.
 • Proje sahiplerinden en az birinin (Ekip Lideri) projenin başında değerlendirme sırasında hazır bulunması gerekmektedir.
 • Posterler dikey 70 cm (genişlik) x 110 cm (yükseklik) boyutlarında hazırlanacaktır, prototip hazırlamada malzeme ve ölçek sınırlaması yoktur.
 • Prototip sergileyeceklerin poster gönderiminde prototip alan gereksinimini bildirmek zorundadır. Aksi halde alan ayrılmayacaktır.
 • Proje önerileri Türkçe veya İngilizce yapılabilir.
 • Katılımcıların posterleri ücretsiz bastırılacaktır.
 • I. Proje Pazarı etkinliğine daha önce ödül almış projeler katılabilir, fakat bu projeler herhangi bir kategoride ödül alamayacaktır.
 • Katılımcılar, etkinliğe  başvurarak projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılır.
 • Proje Pazarına Akademisyenler, üniversitemiz veya yurtiçi diğer üniversitelerimizin, lisans ve lisansüstü öğrencileri, sanayiciler, kamu kurum ve kuruluşları personelleri, profesyonel olarak bu işle ilgilenenler proje ve fikirleriyle başvuru yapıp katılım sağlayabilecektir.
 • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, I. Proje Pazarı Etkinliği’ne katılan ve ödül alan proje önerilerini kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
 • Etkinliğe katılan proje önerilerinin özgün olmaması, daha önce piyasaya sunulmuş veya benzer yarışmaya katılmış olmasından doğacak yasal sorumluluklar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Valiliği, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Diğer ortak ve iştirakçi kurum ve kuruluşlarını bağlamaz . Tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Bu gibi durumlarda, gerekli tespitler sonrasında, yarışmanın ödülü iptal edilerek, kendisine verilenler geri alınır.
 • Proje Pazarı Yazım Kılavuzu ve katılım şartlarına uygun olmayan proje önerileri “Değerlendirme Kurulu” değerlendirmesine sunulmayacaktır.
 • I. Çanakkale Proje Pazarı’na katılanlar, “I. Çanakkale Proje Pazarı Katılım Koşulları” başlığı altında belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

 

  Değerlendirme Kuralları

 

 • Proje önerileri proje önerileri son gönderim tarihi saat 17:00’ a kadar ulaştırılmadığı takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Proje önerileri temalarına uygun değerlendirme kurulu üyeleri tarafından değerlendirilecektir.
 • Başvuru belgeleri formatları ve kuralları dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Proje değerlendirmesinde proje değerlendirme formuna uygun kriterler ve puanlama tablosu kullanılacaktır. (Bkz. Proje Değerlendirme Formu)
 • Proje değerlendirme sonuçları I.  Proje Pazarı web sitesinde ilan edilecektir.
 • Proje sunumunu gerçekleştiren başvuru sahiplerine katılım belgesi verilecektir. Ayrıca Tüm proje özetleri proje pazarı kitapçığına bastırılacaktır.
 • I. Proje Pazarı etkinliğine dair her türlü sorularınız için [email protected]comu.edu.tr adresine sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Önemli Tarihler

1 Ekim- 15 Kasım 2017: Proje Duyurusunun Yapılması ve Başvuruların Kabulü

16 Kasım- 30 Kasım 2017: Projelerin Jüri Değerlendirmeleri

1 Aralık 2017: Değerlendirmede Başarılı Bulunan Projelerin İlanı

1 Aralık- 8 Aralık 2017: Başarılı Bulunan Projelerin Son Teslimi

12-13 Aralık 2017: 1.Çanakkale Proje Pazarı

1.Proje Pazarı Ödül Kategorileri

Araştırmacılar ve Girişimciler (Akademik ve Kurum Başvuruları)

1.15.000 TL X 5 = 75.000 TL

2. 7.500 TL X 5 = 37.000 TL

3. 5.000 TL X 5 = 25.000 TL

Her bir tema için 2’şer kişiye Mansiyon Ödülü 2.500 TL

Öğrenciler (Üniversite Lisans ve Lisansüstü Başvuruları)

1. 7.500 TL X 5 = 37.500 TL

2. 4.000 TL X 5 = 20.000 TL

3. 2.500 TL X 5 = 12.500 TL

Her bir tema için 1’şer kişiye Mansiyon Ödülü 1.500 TL

Çanakkale Özel Ödülü:

1. 20.000 TL

2. 15.000 TL

3. 10.000 TL

Poster Ödülü

5.000 TL X 5 = 25.000 TL

1.PROJE PAZARI Toplam Ödül = 310.000 TL

http://projepazari.comu.edu.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 + sixteen =