CAN YOU SAY ? eTwinning Project

Kuruculuğunu Türkiye’den Nebile USLU KAPLAN  ve Portekiz’den Vera LOURENÇO ‘nun üstlendiği  ” CAN YOU SAY ? ” adlı eTwinning projemizde 8  farklı ülkenin öğretmen ve öğrencileri yer almaktadır.Projemiz öğrencilerimizin kendi ana dillerini ve kültürlerini diğer ülkelerdeki akranlarına tanıtmasını ve aynı zamanda birbirlerinin dil ve  kültürel zenginliklerini keşfetmesini sağlamayı hedeflemektedir. Öğretmenlerimiz de aynı amaç doğrultusunda farklı ülkelerdeki meslektaşları ile iletişim kurma, eğitim öğretim faaliyetlerindeki farklılıktan haberdar olma ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılması konusunda iş birlikli çalışma imkanı bulmuştur.

Projemizde Türkiye’yi her biri farklı şehirden olmak üzere 8 okulun öğretmen ve öğrencileri temsil etmektedir. Proje faaliyetlerimiz öğrenci ve öğretmenlerimizin katkılarıyla  büyük keyifle sürdürmektedir.

Geçtiğimiz ay  Türk  ekibi olarak , öğrencilerimiz Türk kültür ve geleneklerini tanıtan mini videolar ile projeye katkı sağlamıştır. Faaliyetlerimiz şarkı ve tekerlemeler ile devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 × 2 =