CAM BESIN PIRAMIDI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: CANLILAR ARASINDAKI BESLENME ILIŞKISINI GÖREREK KAVRAMA

PROJE HEDEFİ: 1)7. SINIFTAKI INSAN VE ÇEVRE KONUSUNDA, CANLILARIN BESLENME ŞEKILLERINI KAVRAYABILME. 2)CANLILARIN BIRBIRIYLE OLAN ILIŞKILERINI BESLENME AÇISINDAN KAVRAYABILME 3)FEN VE TEKNOLOJI DERSINE MATERYAL GELIŞTIREBILME.

PROJE ÖZETİ: BU PROJE CANLILAR ARASINDAKI BESLENME ILIŞKILERINI GÖREREK KAVRATMAK IÇIN YAPIŞMIŞTIR.BU PLANA UYGUN OLARAK ÖNCE PIRAMIDI OLUŞTURMAK IÇIN 4 TANE CAM BOYUT KESILMIŞTIR.CAMLAR YAPIŞTIRILDIKTAN SONRA PIRAMIDIN RAFLARI OLUŞTURULMUŞTUR. BU RAFLARDA PIRAMIDIN IÇINE SICAK SILIKONLA YAPIŞTIRILMIŞTIR. CANLILAR YERLEŞTIRILDIKTEN SONRA ÖN KAPAK SICAK SILIKONLA YAPIŞTIRILMIŞTIR. PROJE TAMAMLANMIŞTIR. PROJE 30.11.2009 TARIHINDE TAMAMLANMIŞTIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: PROJENIN BIR PLANI OLUŞTURULDU.BU PLANA UYGUN OLARAK ÖNCE PIRAMIDI OLUŞTURMAK IÇIN 4 TANE CAM BOYUT KESILMIŞTIR.BU CAM BOYUTLARI YAPIŞTIRMAK IÇIN SICAK SILIKON KULLANILMIŞTIR. YAPIŞTIRILIRKEN ZORLUKLAR YAŞANMIŞTIR.CAMLAR YAPIŞTIRILDIKTAN SONRA PIRAMIDIN RAFLARI OLUŞTURULMUŞTUR.RAFLAR OLUŞTURULDUKTAN SONRA HER RAFA UYGUN CANLILAR OYUNCAKÇIDAN ALINMIŞTIR. CANLILAR YERLEŞTIRILDIKTEN SONRA ÖN KAPAK SICAK SILIKONLA YAPIŞTIRILMIŞTIR. PROJE TAMAMLANMIŞTIR.

KULLANILAN YÖNTEMLER: PROJENIN BIR PLANI OLUŞTURULDU.BU PLANA UYGUN OLARAK ÖNCE PIRAMIDI OLUŞTURMAK IÇIN 4 TANE CAM BOYUT KESILMIŞTIR.BU CAM BOYUTLARI YAPIŞTIRMAK IÇIN SICAK SILIKON KULLANILMIŞTIR. YAPIŞTIRILIRKEN ZORLUKLAR YAŞANMIŞTIR.CAMLAR YAPIŞTIRILDIKTAN SONRA PIRAMIDIN RAFLARI OLUŞTURULMUŞTUR.RAFLAR OLUŞTURULDUKTAN SONRA HER RAFA UYGUN CANLILAR OYUNCAKÇIDAN ALINMIŞTIR. CANLILAR YERLEŞTIRILDIKTEN SONRA ÖN KAPAK SICAK SILIKONLA YAPIŞTIRILMIŞTIR. PROJE TAMAMLANMIŞTIR.

ULAŞILAN SONUÇLAR: CANLILAR ARASINDAKI BESLENME ILIŞKISINI ANLATAN GÖRSEL BIR MATERYAL GELIŞTIRILMIŞTIR. BU MATERYAL HEM ALT KADEMEDEKI ÖĞRENCILERDE HEM DE 7. SINIF ÖĞRENCILERDE KONUNUN DAHA RAHAT IŞLENMESINI VE KALICI ÖĞRENME SAĞLADIĞINI GÖSTERMIŞTIR.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ: BU PROJE YAPILIRKEN CAMLARIN YAPIŞTIRILMASINDA ÇOK ZORLUKLARLA KARŞILAŞILMIŞTIR. BU NEDENLE ÖN KAPAK YAPILMAYABILIR. ANCAK OLUŞAN ÜRÜN ÖĞRENCILER ÜZERINDE OLUMLU SONUÇLAR YARATMIŞTIR.

KAYNAKLAR: 7. SINIF FEN VE TEKNOLOJI KITAPLARI LISE 1 BIYOLOJI KITAPLARI

PROJENİN TAKVİMİ: 26 EKIM 2009 PROJENIN AMACI BELIRLENMIŞTIR. 26 EKIM 2009 ? 12 KASIM 2009 TARIHLERI ARASINDA KAYNAK TARAMASI YAPILMIŞTIR. 16.11.2009 PROJENIN BIR PLANI OLUŞTURULMUŞTUR. 17.11.2009 VE 27.11.2009 TARIHLERI ARASINDA PROJENIN YAPIM AŞAMASINA GEÇILMIŞTIR. 30 KASIM 2009 DA PROJE TAMAMLANMIŞTIR. 1.12.2009 VE 14.12.2009 TARIHLERI ARASINDA PROJE SINIFLARDA UYGULANMIŞ VE SONUÇLAR DEĞERLENDIRILMIŞTIR.

PROJE BÜTÇESİ: CAM 4 ADET : 20 TL HAMUR : 3 TL BITKILER : 5 TL HAYVANLAR : 5TL TOPLAM : 33TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR: CAMCI,TASARIMCI, DANIŞMAN ÖĞRETMEN ELVAN ÇELİK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin