Büyükşehir Çocuk Şenliği

Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Eylül 2021 tarihinde Merinos Parkı’nda Doğa, orman ve çevre bilinci teması ile “3.Büyükşehir Çocuk Şenliği” gerçekleştirilecektir.

Kral Şakir Çizgi Film tasarımcısı Karikatürist Varol Yaşaroğlu’nun da katılım sağlayacağı şenlikte eğlenceli-eğitici atölyeler, animasyon gösterileri, yüz boyama etkinliği, Karagöz Hacivat gösterisi, çocuklarla zumba etkinliği, mini golf, mini satranç oyun parkurları, bilim şov vb. etkinlikler ve çocuklarımız için Çevre Bilinci Sergisi de yer alacaktır.

Etkinlikte özel ve kamu sektöründen (50 adet) katılım sağlayacak kurumlar etkinlik süresince çocuklara yönelik eğitici/öğretici/eğlendirici atölyeler yapacaklardır.

3.Büyükşehir Çocuk Şenliği’nde elde edilecek tüm gelir ile T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” kampanyasına fidan bağışında bulunulacaktır.

Çocuklarımıza yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi unutamayacakları bir hafta sonu yaşatmayı hedeflediğimiz organizasyonumuzda sizin kurumunuzun standına da yer vermek istiyoruz.

Etkinlik İçeriği :

Varol Yaşaroğlu-Kral Şakir Kitap İmza Etkinliği
Kral Şakir Maskotları ile müzik/eğlence
Eğlenceli/Eğitici Atölyeler
Sihirbaz, Palyaço, Jonglör Animasyon gösterileri
Yüz Boyama Etkinliği
Karagöz Hacivat Gösterisi
Çevre Bilinci Sergisi
Çocuklarla Zumba Etkinliği
Mini Golf, Mini Satranç Oyun Parkurları
Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu
Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası

Tarih: 4 Eylül 2021 Cumartesi
Saat: 12.00 – 19.00 arası
Yer: Merinos Parkı