Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar projesinde karısık okul takımlarında son etkinliğimizi yaptık

“Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar” adlı projemizde karışık okul takımları etkinliklerimizi yaptık
Kuruculuğunu Sakarya’dan tarih öğretmeni Barıs Örgen ve okulumuz felsefe grubu öğretmeni Dr.A.Akbulut’un üstlendiği Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar projesinde, karışık okul takımları etkinliğimizi Nisan ayında tamamladık.Proje süresince Anadolu Masalları’ndan Tuz Masalı, Altın Balta ve Mercan Kız masallarını okuduk,izledik, bir masal anlatıcısından dinledik. Masallardaki değerleri bularak web 2 aracı ile öğrenmeyi kalıcı ve eğlenceli hale getirdik. Ayrıca karışık okul takımları etkinliği ile okullar arası iletişim ve işbirliği de arttı. Altın Balta masalını Dünya Masal Günü 26.2.2021, Tuz Masalı etkinliğini 1.04.2021,Mercan Kız etkinliğini de 28.4.2021’de yaptık.
Altın Balta masalını ekibimiz ortağı Sinop Gerze Sehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi öğretmeni,Fadime Ünsal anlattı. Öğretmenimiz projemizden sonra masal anlatıcısı ünvanını almış olup ilk masalını, Dünya Masal Günü’nde ekibimize anlattı.
Tuz Masalı’nı küresel öğretmen olan ve örnek alınası hayat hikayesi olan Aynur Bayazit anlattı. Kendisinden masalı ve masal gibi özgeçmişini dinlemek çok güzeldi.
Mercan Kız masalını, Amity Üniversitesi Masal Festivali Birincisi Ebrar ERSOY anlattı. Proje ekibimize ve konuklarımıza teşekkür ederiz.