“Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar” adlı projemizde ortak ürünlerimizi yaptık

“Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar” adlı projemizde ortak ürünlerimizi yaptık
Kuruculuğunu Sakarya’dan tarih öğretmeni Barıs Örgen ve okulumuz felsefe grubu öğretmeni Dr.A.Akbulut’un üstlendiği Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar projesinde, ortak ürünleri yıl içinde dağıtarak yaptık ve ortak ürünlerimizi Mayıs ayında tamamladık. Proje süresince öğrencilerimizle,”Değerli Masallar” adlı ortak siir yazdık. Bu şiirin İngilizce ve Almanca dillerinde çevirisini yaptık.Öğrencilerimizle “Sevgiye Açılan Kapılar” adlı bir ortak masal yazdık ve bu ortak masalın resmini çizdik, kitabın okunması ile ilgili video çekimi yaptık. Öğrencilerimiz ortak masalımızı anlatma etkinliği de yaparak tüm bu etkinlikleri bir araya getireceğiz.
Ayrıca ortak takvim çalışmasını resfebe etkinliği ile yapmıştık. Ekip olarak projemizin ortak sloganın da belirledik. Kuklalarımızdan seçim yaparak projemizin maskotu da belli oldu.
Okulumuzda proje,iki öğretmenimizin rehberliğinde yürütülmüştür.Öğretmenlerimizden Dr.A.Akbulut ve Emine Kaya’nın öğrencileri, projemizde aktif rol oynadı. Ortak ürün siirde ve masalda Amine,Ayse,Fatma B.,Rana,Seda,Serra, Begüm, Beyza,İlkim,Merve T.,Nurcan ve Atakan adlı öğrencilerimiz katkı sağladı. Masalda engellilere saygı,yaslılara saygı,hayvanlara saygı, suyun değeri vb. değerler incelendi. Sıradaki etkinliğimiz masalın resminin çizilmesi ve okunması etkinliği için çalışmalarımız devam etmektedir.
2020-2021 yılında Türkiye’den 6 ilden 7 öğretmenin katılımı ile yürüttüğümüz projemiz de çok güzel kazanımlarımız oldu. Katkı sağlayan öğretmenlere, öğrencilerimize, velilerimize ,konuklarımıza ve projemize destek olan okul idaresine teşekkür ederiz.