“Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar” adlı projemizde öğrencilerle proje kapanıs törenini yaptık

Kuruculuğunu Sakarya’dan tarih öğretmeni Barıs Örgen ve Balıkesir’den felsefe grubu öğretmeni
Dr.A.Akbulut’un üstlendiği Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar projesinde, ortak ürünleri yaptık ve ortak ürünlerimizi Mayıs ayında tamamladık. Proje süresince öğrencilerimizle, ”Değerli Masallar” adlı ortak siir yazdık. Bu şiirin İngilizce ve Almanca dillerinde çevirisini yaptık.Öğrencilerimizle “Sevgiye Açılan Kapılar” adlı bir ortak masal yazdık ve bu ortak masalın resmini çizdik, kitabın okunması ile ilgili video çekimi yaptık. Öğrencilerimiz ortak masalımızı anlattı ve tüm bu etkinlikleri bir araya getirdik.
Ayrıca ortak takvim çalışmasını resfebe etkinliği ile yapmıştık. Ekip olarak projemizin ortak sloganın da
belirledik. Kuklalarımızdan seçim yaparak projemizin maskotu da belli oldu.
Okulumuzda proje,iki öğretmenimizin rehberliğinde yürütülmüştür.Öğretmenlerimizden Dr.A.Akbulut
ve Emine Kaya’nın öğrencileri, projemizde aktif rol oynadı. Ortak ürün siirde ve masalda
Amine,Ayse,Fatma B.,Rana,Seda,Serra, Begüm, Beyza,İlkim,Merve T.,Nurcan ve Atakan adlı
öğrencilerimiz katkı sağladı. Masalda engellilere saygı,yaslılara saygı,hayvanlara saygı, suyun değeri vb.
değerler incelendi.
Masal kitabımızda Stoyjumper ve Bookcreator kullandık.Masal kitabımız öğrenciler tarafından resmedildi. Tüm ortak ürünlerimiz ve isbirlikçi çalısmalarımız tamamlanıp konuklarımızında yer aldığı kapanıs törenini de yaptık. Programda Hamza Evmez öğretmenimizin de konuk olduğu programda çok güzel kapanıs töreni yaptık. Yıl boyunca bizlere destek olan yazar ve akademisyen konuklarımızın da katıldığı programda tüm proje ekibinin etkinlikleri hakkında özet bilgi verildi. Tören sonunda etkinliklerini basarı ile tamamlayan öğretmenlere ve öğrencilere sertifika töreni yapıldı.

2020-2021 yılında Türkiye’den 6 ilden 7 öğretmenin katılımı ile yürüttüğümüz Büyüklerden Küçüklere Değerli Masallar projemiz de çok güzel kazanımlarımız oldu. Projemizdeki eksiklikleri tamamlayarak kalite etiketi için basvuru yapacağız. Katkı sağlayan öğretmenlere,öğrencilerimize, velilerimize ,konuklarımıza ve projemize destek olan okul idaresine teşekkür ederiz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version