BÜYÜK KOLEJ TÜRKÇE MATEMATİK LİGİ ÖDÜL TÖRENİ

Büyük Kolej’in 5. ve 8. sınıflar arasında tüm Ankara okullarına açık olarak düzenlediği ödüllü Türkçe Matematik liginde dereceye girenler, ödüllerini düzenlenen törenle aldılar.

Türkçe matematik liginde 5. sınıf birinciliğini, Münevver Öztürk İlköğretim Okulundan Kaan Uğur elde etti ve dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi. İkinciliği elde eden Yenimahalle Atatürk İlköğretim Okulundan Salih Karabulut’un ödülü fotoğraf makinesi olurken, üçüncülüğü elde eden Civan İzol ise Büyük Kolej’den bir dönem yaz okulu kazandı. Ödüllerini Yönetim Kurulu üyesi Tansu Doğay verdi.

8. sınıflarda birinciliği Büyük Kolej öğrencisi Mehmet Batu Öztürkler elde ederek, okulda ne kadar başarılı bir eğitim aldığının yanı sıra, kendisinin de ne ölçüde başarılı olduğunu göstererek, dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi. 8. sınıflarda ikinciliği elde eden Ayten Şaban Diri İlköğretim Okulundan Boğaçhan Ayhan da dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilirken, aynı okuldan üçüncülüğü elde eden Serhan Kaya’ya ise ödül olarak fotoğraf makinesi verildi. Ödüllerini, Lise Müdürü Ayşe Hundi Kural, İlköğretim Müdür Yardımcısı Serap Tarakçıoğlu verdi.