BURSAGAZ OKULLARDA ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURACAK

Türkiye’nin önde gelen doğalgaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz okullarda düzenleyeceği “Bilgi Yarışması” ile çevre bilinci oluşmasına katkı yapacak.

Hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de göz dolduran Bursagaz, Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’yla çevre bilincine katkı yapacak.


 
Konuyla ilgili Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ı; Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, Bursagaz Genel Müdür Danışmanı Mehmet Yaşar Çerçi ve Bursagaz İletişim Danışmanı Nevzat Bayram makamında ziyaret ettiler.
 
Doğalgazın kullanıcıların hayat konforunu artırdığı gibi çevre kirliliğine karşı da adeta bir sigorta görevi gördüğünü dile getiren Tola, düzenlenecek olan bilgi yarışması ile öncelikle öğrencilerin çevre duyarlığını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Bilgi yarışması sayesinde sadece öğrencilerin değil kullanılacak iletişim araçları sayesinde kamuoyunda çevre duyarlılığını pekiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Tola, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin üçüncü büyük doğalgaz dağıtım şirketi olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Doğalgaz hem konforlu hem de çevreye duyarlı bir yakıt türü. Bu özelliklerinden dolayı Bursa’da 550 bin kişinin üzerinde bir sayı doğalgaz kullanıyor. Biz bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Fakat önceliğimi insanlarımızın çevre duyarlılığına sahip olmasıdır. Bunun da en kolay yolunun okullarda yapılacak faaliyetler olduğunu düşünüyoruz. Düzenlediğimiz “Çevre Konulu Bilgi Yarışması” sayesinde bu bilince katkı yapmayı hedefliyoruz.”
 
Bursa’dan kazandıklarını yine Bursa’ya yatırdıklarını ifade eden Tola, “Bursagaz olarak bizler eğitimin iyileşmesi anlamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bursagaz bünyesinde oluşturulan Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ihtiyaç sahibi okullara gerekli desteği vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bursagaz çalışanlarından oluşan bu dernek, çalışanların desteği ile bu anlamlı yolda yürümeye devam edeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, gerçekleştirilen bu anlamlı çalışma nedeniyle Bursagaz’ı tebrik etti. Bursagaz’ın çalışmalarına destek vermekten büyük mutluluk duyacağını söyleyen Gülsar, “Bursagaz’ın yaptığı çalışmalar Bursa’daki diğer tüm firmalara örnek olacak projelerdir. Diğer firmalar da bu çalışmaları örnek alarak eğitime destek verdikleri takdirde eğitimde yaşanan sıkıntılar bir nebze olsun aşılmış olacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Bursagaz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Çevre Konulu Bilgi Yarışması’na Bursa merkez ilçelerden katılımın son derece yoğun olduğu; ara elemelerin ilçelerde yapılacağı, her ilçeden 3 takımın finalde yarışacağı bilgisi verildi. Yarışmada birinci olan öğrencilerin her birine dizüstü bilgisayar, ikinci olan her öğrenciye mini dizüstü bilgisayar, üçüncü olan her öğrenciye ise fotoğraf makinası hediye edileceğini belirten Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola; yarışmanın ödüllerinin 5 Haziran Çevre Günü’nde dağıtılacağını ifade etti ve liselerarası bilgi yarışmasını bundan sonra her yıl yapacaklarını sözlerine ekledi.