Bursagaz Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması

Türkiye’nin önde gelen doğalgaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz okullarda düzenlediği “Çevre Konulu Bilgi Yarışması” ile çevre bilinci oluşmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de göz dolduran Bursagaz, Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’yla çevre bilincine katkı yapıyor.

Konuyla ilgili konuşan Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, doğalgazın hayat konforunu artırdığı gibi çevre kirliliğine karşı da adeta bir sigorta görevi gördüğünü dile getirerek, düzenlenecek olan bilgi yarışması ile öncelikle öğrencilerin çevre duyarlığını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bilgi yarışması sayesinde sadece öğrencilerin değil kullanılacak iletişim kanalları aracılığıyla kamuoyunun da çevre duyarlılığını pekiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Tola, Türkiye’nin üçüncü büyük doğalgaz dağıtım şirketi olarak sorumluluklarının farkında olduklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Doğalgaz hem konforlu hem de çevreye duyarlı bir yakıt türü. Bu özelliklerinden dolayı yalnızca Bursa’da 550 bin kişinin üzerinde doğalgaz kullanıcısı var. Biz bu sayının daha da artmasını istiyoruz. Fakat Bursagaz olarak önceliğimiz insanlarımızın çevre duyarlılığına sahip olmasıdır. Bunun da en kolay yolunun okullarda yapılacak faaliyetler olduğunu düşünüyoruz. Düzenlediğimiz “Çevre Konulu Bilgi Yarışması” sayesinde bu bilince katkı yapmayı hedefliyoruz.”

Bursa’dan kazandıklarını yine Bursa’ya kazandırdıklarını ifade eden Tola, “Bursagaz olarak bizler eğitimin iyileşmesi anlamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bursagaz bünyesinde oluşturulan Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ihtiyaç sahibi okullara gerekli desteği vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bursagaz çalışanlarından oluşan bu derneğin çalışanların desteği ile bu anlamlı yolda yürümeye devam edeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Bursagaz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Çevre Konulu Bilgi Yarışması’na bu yıl da katılımın son derece yoğun olması beklendiği belirtilirken, ara elemelerin ilçelerde yapılacağı, ara elemeler sonrası her ilçeden 3’er takımın katılımıyla yarı finalin yapılacağı, ardından da ilçe 1’incilerinin belirlenmesiyle final turunun yapılacağı bilgisi verildi.

Bu yıl 2’ncisi yapılan Çevre Konulu Bilgi Yarışması sonuncunda birinci olan takıma 3 bin TL, ikinci olan takıma bin 500 TL, üçüncü olan gruba ise 750 TL verileceği duyuruldu.

İletişim

BURSAGAZ Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş.
Adres: Zekai Gümüşdiş Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:46 PK:16150 Emek (OSB Karşısı)
          Osmangazi/BURSA
Tel:  444 11 33
Faks: +90 224 2436010
E-posta: [email protected]