Ana SayfaÖzel Ders BlogBursa'da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Bursa’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Bursa’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Bursa Uludağ Üniversitesi: Bursa Uludağ Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bursa Uludağ Üniversitesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): KYK, Türkiye’de lisans ve ön lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. KYK bursu, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. KYK burs başvuruları, her yıl Eylül ayında KYK’nın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bursalılar Vakfı: Bursalılar Vakfı, Bursa’da ikamet eden ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bursalılar Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): AKAV, Bursa’da ikamet eden ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. AKAV burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bursa Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): A.K.İ.V., Bursa’da ikamet eden ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. A.K.İ.V. burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bursa Üniversitesini Destekleme Vakfı: Bursa Üniversitesini Destekleme Vakfı, Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bursa Üniversitesini Destekleme Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.

Bu kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslar, genellikle maddi duruma, başarı durumuna ve diğer kriterlere göre değerlendirilmektedir. Burs başvuruları için gerekli belgeler, kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Bursa’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): TSO, Bursa’da ikamet eden ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. TSO burs başvuruları, her yıl Eylül ayında TSO’nun web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi: Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da ikamet eden ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında belediyenin web sitesinden yapılmaktadır.

Bursa’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili kurum ve kuruluşların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İşte Bursa’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşların burs başvuru tarihleri:

 • Bursa Uludağ Üniversitesi: Eylül ayı
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): Eylül ayı
 • Bursalılar Vakfı: Eylül ayı
 • Bursa Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): Eylül ayı
 • Bursa Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): Eylül ayı
 • Bursa Üniversitesini Destekleme Vakfı: Eylül ayı
 • Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): Eylül ayı
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi: Eylül ayı
Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.