Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Bursu

Bursu
Bursu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Bursu

Burstan Yararlanacak Öğrencilerde Aranacak Asgari Nitelikler

a) T.C vatandaşı olmak,

b) Örgün eğitim lisans öğrencisi olmak.

c) Doğum yerinin Bursa olması veya lise öğrenimini Bursa’da tamamlamış olması (Bursa ili sınırları esas alınarak)

d) Öğrencinin kendisi veya ailesi öğrencinin eğitim giderlerini karşılayamayacak durumda bulunması. (Burs alacak öğrencinin ailesinin toplam aylık gelirinin net 2.500 TL’nin altında olması. Bunun ispatı için istenecek belgeleri Yönetim Kurulu belirler.)

e) Herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmamak,

f) Herhangi bir suçtan dolayı mahkûmiyet almamış olmak veya hakkında açılmış adli, idari soruşturma yahut disiplin soruşturması bulunmamak,

g) Bursiyer kontenjanına dahil edilerek burs verileceklerin belirlenmesinde, üniversiteye yeni başlayan veya hazırlık sınıfını yeni tamamlayan öğrenciler için üniversite yerleştirme başarı sıralaması, ara sınıflardaki öğrenciler ise üniversite yerleştirme başarı sınavı sıralaması ve lisans not ortalamasına göre değerlendirilir. Yükseköğretim gören ve ara sınıflarda bulunan öğrencilerden başvuru veya bursun devamı için istenen asgari not ortalaması şartı 4 üzerinden en az 2,40 veya 100 üzerinden en az 60 olması, eğitim aldığı dönemdeki tüm derslerinden geçmiş olması gerekmektedir)

NOT: Başvurunun kabul edilmesi durumunda aşağıdaki evraklar istenilecektir. Başvuran adaylarda formda verdiği bilgiler ile aşağıda onaylı olarak istenen belgelerin tutarlılığı dikkate alınacaktır.

• Ücretli Olanlar Bordro ile (çalışmayanlar için kurumlardan alınacak çalışmadığına dair onaylı belge)

• Serbest Meslek Sahibi olanlar; Vergi Levhası ve Odamız üyesi olanar için faaliyet belgesi

• Emekli olanların banka cüzdan fotokopisi veya ilgili kurumdan alacakları yazı ile çalışmayan anne veya baba için muhtarlıktan, SGK’dan vb. kurumlardan alınacak belge.

İletişim
Adres : Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cadde 2. Sokak No : 2 16140 Nilüfer/BURSA

Telefon : +90 (224) 275 16 00
Faks : +90 (224) 275 16 09

http://www.btso.org.tr

[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

thirteen + 6 =