Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Küçük kaşifler sertifikalarını aldı

Koordinatörlüğünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf ULCAY’ın yaptığı, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik katkılarıyla düzenlenen Bilim Yaz Kampı’nın ilk döneminde fizik, kimya, biyoloji, astronomi, ekoloji, mekatronik, beyin mühendisliği gibi konularda eğitim alıp deneyler yapan çocuklar 5 günlük periyodu başarıyla tamamladı. Kampın ilk dönem mezunları Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Bursa’nın sahip olduğu, tarihi, doğal, ekonomik ve sosyal birikimleriyle ayrıcalıklı bir şehir olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bilim ve teknoloji alanında da öne çıkmak için bu dönem önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. İnşaatı başlayan Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin yıl sonuna kadar tamamlanacağını ve bu donanıma sahip Avrupa’da sadece 1-2 merkez olduğunu ifade eden başkan Altepe, “Bizden sonra gelecek neslin, yeniliklere açık, daha donanımlı, teknolojiyi yakından takip eden fertlerden oluşmasını itiyoruz. Bunun için gerekli olan tüm imkanları da sağlıyoruz. Bursa’nın tasarımda, teknolojide, kendi marka ve modellerini üretmede de öncü bir kent olmasını hedefliyoruz” dedi.
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Koordinatörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay ise bilim ve teknoloji merkezlerinin Türkiye için gecikmiş ancak gelecek için büyük önem taşıyan yatırımlar olduğunu vurguladı. Ulcay, Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla Bursa’nın kısa zamanda buz konuda önemli bir mesafe kat ettiğini de sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından kampın ilk dönem mezunlarına sertifikalarını veren Başkan Altepe, daha sonra tek tek stantları gezip çocuklardan buluşları çalışmaları hakkında bilgi aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin