Bursa Bilim Şenliği 2013

Bursa Bilim Şenliği çalışmaları hızla devam ediyor. Minik öğrenciler bu yıl da başımıza icat çıkarmaya devam edecek. Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek Bilim Şenliğinin oragnizasyon planlama toplantısı Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Bulut ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Samet Tuna’nın yanı sıra komisyonda görevli idareci ve öğretmenler katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliğinin organizasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Organizasyonun planlanmasıyla ilgili teknik toplantı Şube Müdürü Yunus Bulut başkanlığında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirildi.
Bu yıl 03-05 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan Bilim Şenliği kapsamında bilime ilgiyi artırmak ve teknolojik gelişmelerle ilgili toplumda farkındalık geliştirmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Şenlikle bilim sevgisini ve bilimsel düşünme bilincini artırmak, anlamlı ve kalıcı öğrenmeye destek vermek hedefleniyor. Bilim Şenliği ile ilgili her türlü bilgiye www.bursabilimsenligi.org adresli web sitesinde ulaşılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin