BÜMATEK Savunma Sanayi

Boğaziçi Üniversitesi Makine ve Teknoloji Kulübünün organize ettiği Bakış etkinliğinin bu yılki konusu ‘Savunma Sanayi’ olarak belirlenmiştir.Birbirinden uzman kişilerin konuşacağı Bakış’11 12 Aralık Pazartesi günü sizleri bekliyor !

Bakış, BÜMATEK(Boğaziçi Üniversitesi Makine ve Teknoloji Kulübü) tarafından her dönem düzenlenen, Türkiye’de alanında uzmanlaşmış firmaların üst düzey yöneticilerini belirli bir konu başlığı altında buluşturan, interaktif tanıtımların ve öğretici sunumların …yapılıp, öğrencilerin üst düzey firma yöneticileri ile yüz yüze iletişim kurmasına olanak sağlayan bir seminer dizisidir. Belirlenen konu hakkında öğrencilerin bilgilendirilerek vizyonlarının gelişmesine katkı sağlayan BAKIŞ, seminerler arasında verilen yemekli molalarda firmalar ile öğrencileri buluşturarak onların kariyerlerini yönlendirmelerine imkan tanımaktadır.

Bakış programımızın bu dönemki misafirleri Kale Havacılık’tan Yalçın Yılmazkaya (Senior Consultant) ve Bayram Yıldırım (Business Development Director)

Kale Aero hakkında kısa bir bilgi;

Kale Aero, dünyanın en önemli projelerinden Müşterek Taarruz Uçağı F-35 ‘e alt yapımcılık yapmaktadır. Gövde, kanat , kanatçık parçaları üreten Kale Aero, aynı zamanda F-35’in Motor Programı olan F135 Programında mevcut yüksek basınç kompresörü alt sistemleri ve motor eksoz kanatçıkları üretimi yapmaktadır.

Amerikan Havacılık Sektörünün öncü firmalarından Boeing ile uzun süreli işbirliği yapmış olan Kale Aero, 10 yıl içerisinde 800 değişik parçadan oluşan bir paket ile Boeing’e gövde ve kanat parçası üretecek.
Kale Aero, Tuzla’da yeni fabrikasında üretime devam etmektedir.

İletişim
[email protected]

Adres
Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Salonu