Bucak’ta Mucit Var; Su Tasarrufu Fikir Yarışması

Su Tasarrufu
Su Tasarrufu Fikir Yarışması

Bucak Belediyesi su tasarrufuna dikkat çekmek için fikir yarışması düzenliyor. Yarışma İlkokul, orta okul ve lise öğrencilerinin katılımına açık.

Fikir yarışması hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Tüm ülkemizde olduğu gibi kurak geçen kış mevsimi ilçemizde de yoğun bir şekilde hissedildi. Neyse ki geçtiğimiz haftalarda yağan kar ve yağmur umutlarımızı yeşertti.Her zaman söylediğimiz gibi su hayattır, tasarruf şarttır diyerek gençlerimizi ve çocuklarımızı su tasarrufuna dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak için ilçemizin genç beyinlerini harekete geçiriyoruz ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Bucak’ta Mucit var; Su Tasarrufu Fikir Yarışmamızı başlatıyoruz. Yarışmamız ilçemiz ve köylerinde ikamet eden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık olacak. Öğrencilerimiz evde, okulda veya çevremizde su tasarrufunu nasıl sağlayacağımız konusunda fikir üreterek ve bunu nasıl gerçekleştireceğimizin proje çizimini (resim) yapıp video yoluyla anlatacaklar. Tüm öğrencilerimizi fikir yarışmamıza katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Bucak’ta Mucit Var; Su Tasarrufu Fikir Yarışması Katılım Şartları

Nasıl Katılırım? – Projeni tasarla. , – Proje başvuru formunu doldur.,- Sunum videonu kaydet.

– kultur@bucak.bel.tr adresine gönder, – Yarışmayı kazan.– Ödülün sahibi ol.

Katılım Şartları – İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yöneliktir.

– Bucak’ta ikamet ediyor olmak (köyler dahil) veya Bucak’ta okuyor olmak.

– Hazırlanan videonun süresi 3 dakikayı geçmemelidir.

– Başvuru formunu yazdıramayacak olanlar aynısını başka bir kağıda çizip gönderebilir.

– Başvuru formu ve sunum videosu kultur@bucak.bel.tr adresine mail atılmalıdır.

– İsteyen katılımcılar başvuru formunu ve hazırlamış oldukları videoyu elden Bucak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim edebilirler.

– Yarışma için gönderilen videolar sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılabilecek olup katılımcıları bunu göz önünde bulundurarak video göndermesi gerekmektedir.

Yarışma Takvimi

Başlangıç Tarihi: 10 Şubat 2021 Çarşamba ,Bitiş Tarihi: 01 Mart 2021 Pazartesi

Değerlendirme: 12 – 16 Mart 2021, Kazananların İlanı: 17 Şubat 2021 Çarşamba

Yarışmanın Değerlendirilmesi

Alanında uzman isimlerin yer aldığı komisyon tarafından değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirmede çalışmanın özgünlüğü, sunumu, seçilen konuya uygunluğu gibi ölçütlere dikkat edilecektir.