Bu Sonbahar 10 da bilim var

TÜBİTAK 4007

 Projemizde katılımcıların bilim ve bilimsel bilgi hakkında temel kavramlara ulaşmaları, bilimsel okur-yazarlığa sahip olmaları, yaparak-yaşayarak öğrenmenin öneminin farkına varmaları, bilimin keyifli olduğunu düşünmeleri, bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin farkına varmaları, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık bir bakış açısı geliştirmelerine katkı sağlanması amaçlanmıştır.

Bu amaçları gerçekleştirmek için; Bilimsel bilginin ve bilimsel sürecin eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde deneyimlenmesine olanak sağlanacaktır. Çağrı metninde belirtilen doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji, tıbbi, tarımsal, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında,  içeriği gözlem, atölye çalışmaları, oyunlar, drama, sergiler, söyleşi ve seminerler, grup çalışmaları, deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar ve yarışma yöntemleri ile desteklenen etkinliklere yer verilecektir.

Bu Sonbahar 10′ da Bilim Var Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri projemiz 26 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında toplam 33 atölye ile gerçekleştirilecektir.

Adres:
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi

Paşaalanı Mah. 225. Sok. No:8/1
Karesi / BALIKESİR

Detaylı Bilgiye Aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://busonbahar10dabilimvar.weebly.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × two =