BU DURUMDA HANGİ CANLI YAŞAR Kİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: SU KİRLİLİĞİNİN CANLI YAŞAMI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİN GÖZLEMLEMEK.

PROJE HEDEFİ: 1) ATIK MADDELER İLE KİRLENEN SULARIN,SUDA YAŞAYAN CANLILARI NASIL ETKİLEDİĞİNİ GÖZLEMLEMEK. 2) SU KİRLİLİĞİNİN SUDA YAŞAYAN CANLILAR İÇİN NE DERECE ETKİLİ OLDUĞUNUN GÖZLEMLENMESİ. 3) SU KİRLİLİĞİ KONUSUNDA BİLİNÇLENMEK,ELDE ETTİĞİMİZ BULGULARI SERGİLEYEREK ÇEVREMİZİ DE BİLİNÇLENDİRMEK.

PROJE ÖZETİ: SU KİRLİLİĞİNE VE SUDA YAŞAYAN CANLILARIN SU KİRLİLİĞİNDEN NASIL ETKİLENDİĞİNE DİKKAT ÇEKMEYİ HEDEFLEYEREK BAŞLATTIĞIMIZ PROJEMİZDE,SUDA YAŞAYAN BİTKİLERİN KİRLİ SULARDAKİ GELİŞİMİNİ GÖZLEMLENEREK,İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE SUNULMUŞTUR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: SU KİRLİLİĞİNİN CANLILAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ GÖZLEMLEMEYİ HEDEFLEYEREKBAŞLADIĞIMIZ PROJEMİZDE,SUDA YAŞAYAN BİR BİTKİ OLAN ELODEAYI KULLANDIK.DETERJAN VE KİMYASALLAR İLE KİRLETİLEN SU VE TEMİZ SU OLMAK ÜZERE İKİ AYRI YAŞAM ORTAMI HAZIRLAYARAK BAŞLATTIĞIMIZ PROJEMİZDE ELODEA BİTKİSİNİN GELİŞİMİNİ GÖZLEMLEDİK.YAKLAŞIK OLARAK 2 AY SÜREN PROJEMİZ ELODEA BİTKİSİNİN KİRLİ SULARDA YAŞAYAMADIĞINI GÖZLEMLEMEMİZLE SON BULDU.SU KİRLİLİĞİ KONUSUNDA TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEYİ HEDEFLEYEREK YOLA ÇIKTIĞIMIZ PROJEMİZİ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE SUNMAK AMACI İLE OKULUMUZDA BİR STAND HAZIRLADIK VE AKVARYUMLARI SERGİLEDİK.PROJEMİZİN MAALİYETİ 100YTLDİR.PROJEMİZ BAŞARI İLE SONUÇLANMIŞTIR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin