BTM Sömestr STEM Kampları

24 Ocak- 27 Ocak ve 31 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında 2016-2017 Öğretim yılı sömestr döneminde iki hafta olmak üzere  STEM kamp programı gerçekleştirilecektir. 7-11 ve 8-12 yaş gruplarını içeren program; özellikle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanları ve birbirine entegre edilmesiyle oluşturulmuştur. Hedef görsel, işitsel ve dokunsal, çeşitli materyal sunup katılımcıları kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, yaratıcı, yenilikçi, üretken bireyler olmaları ve bu konuda farkındalık sağlamaktır.

Güneş Sistemi’nde Bir Gün
Güneş sistemine yolculuğumuz planetaryumda muhteşem bir film ve Stellarium sunumu ile başlayacaktır. Güneş sistemi ve evrenle ilgili tüm sorularımıza cevap arayacağımız bu sunumdan sonra güneş sistemindeki gezegenlerin büyüklükleri, birbirine uzaklıkları ve onların en bilinmez özelliklerini eğlenceli etkinlikler ile öğreneceğiz. Takım oyunları,etkinlikler ve atölye çalışmaları ile tüm öğrendiklerimizi pekiştirdikten sonra günün sürprizi İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi – PARS Roket Takımı ’nın merkezimize getireceği bir roketle uzay araçları ve uzaydaki bilimsel araştırmaları keşfedeceğiz.

Tarih: 24 Ocak veya 31 Ocak
Saat: 10.00 – 17.00
Yaş: 7-11
Kontenjan: 25 kişi
Ücret: 50 TL

Teknoloji Kimyanın İçinde
Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji eğitimin birçok alanında olduğu gibi kimya biliminin öğreniminde de en etkili araçlardan biridir. Özellikle çocuklar için bilim öğrenimini bilimsel oyunlarla, mobil uygulamalarla, teknolojik cihazlarla çok daha eğlenceli hale getirmektedir. Etkinliğimizde, arttırılmış gerçeklik uygulamaları ile kimyasal tepkimeler gerçekleştirecek, 3D Printer ile elementleri keşfedeceğiz. Eğlenerek öğreneceğimiz bu temel bilgileri kullanarak birbirinden farklı kar kristallerinin etkileyici şekillerini inceleyecek,eğlenceli kristal ve kuru buz deneyleriyle kimya bilimini yakından tanıyacağız.

*Katılımcıların akıllı telefon getirmesi etkinliklerin seyri açısından faydalı olacaktır.
Tarih: 25 Ocak veya 1 Şubat
Saat: 10.00-17.00
Yaş: 8-12
Kontenjan:25 kişi
Ücret: 50 TL

Hayal Et Kodla
2 gün sürecek programlama etkinliği ‘’Programlama nedir,neden programlama öğrenmeliyiz?’’ sorularından başlamak üzere programlamanın temelleri, basit programlama dili olan Scratch ve çocuklar için Arduino içeriğine sahiptir. Eğitim süresince algoritmalar,akış diyagramları, döngüler,değişkenler, diziler vb konular anlatılarak temel kodlama eğitimi verilecektir. Katılımcılar eğitimin sonunda ise öğrendikleri bilgileri kullanarak bir projeortaya koyacaklardır.

*Katılımcıların kullandığı materyaller ve oluşturduğu tümprojeler kendilerinde kalacaktır.
*Katılımcıların bilgisayar getirmesi gereklidir.

Tarih: 26 Ocak – 27 Ocak veya 2 Şubat – 3 Şubat
Saat: 10.00 -17.00
Yaş: 8-12
Kontenjan: 20
Ücret: 150 TL

Havacılık Eğitim Akademisi
2 gün sürecek Havacılık Eğitim Akademisi, havacılık tarihine yolculukla başlayacak ve sonrasında katılımcıların; uçak mühendisliği,teknolojideki yeri ve uçuş fiziği gibi alanlarda eğitim almalarını sağlayacaktır. Eğitim sırasında basitten zora farklı planör modellerini yapıp uçurma zevkini yaşayacaklardır. Aynı zamanda Max Flight Uçuş Simülatörü ve RcModel Uçak Eğitimiyle desteklenecektir. Etkinlikler uçuşun temeli olan aerodinamik prensipleri keşfetmelerini sağlayacaktır. Havacılık Eğitim Akademisi ile ileriye dönük büyük hayaller kuran katılımcıların bu eğitimler sonrasında hedef belirleyerek ilerlemesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

*Oluşturduğu tüm planörler katılımcıların kendilerinde kalacaktır.

Tarih: 26 Ocak – 27 Ocak veya 2 Şubat – 3 Şubat
Saat: 10.00 -17.00
Yaş: 8-12
Kontenjan: 25
Ücret: 100 TL

Dört Mevsim Sanat
Mevsimler hakkında bilgi sahibi olacakları, 4 mevsimin; İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış olduğunu, bu mevsim değişikliklerinde neler yaşandığını tuvale aktararak parmak baskısı yöntemiyle öğrenebilecekleri atölye çalışmasıdır.

Tarih: 28 Ocak – 29 Ocak veya 4 Şubat – 5 Şubat
Saat: 13.00 – 16.00
Yaş Grubu: 5-6
Kontenjan: 15
Ücret: 50 TL

http://www.bursabilimmerkezi.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.