BTM Öğretmenler Loncası Eğitimleri

BTM Öğretmenler Loncası Eğitimleri

Bilimi, çocuk ve gençlere sevdirerek gelecek nesillere aktarılması amacıyla kurgulanan, eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları da içeren “Öğretmenler Loncası” öğretmenlerin bilime daha yakın ve yatkın olmalarını sağlayacak. “Öğretmenler Loncası”na katılım sağlayan öğretmenler, alanında uzman isimlerden bilimin uygulamalı alanlarına ilişkin üst düzey eğitim alacaklar. Öğretmenler Loncası, “Bilim İletişimi, STEAM, Montessori, Materyal Tasarımı, Müfredat Bağlantılı Atölye Çalışmaları, Yazılım Destekli Gökbilim, Günümüz Teknolojilerini Kullanma, Programlanabilir Elektronik Kitler İle Ürün Geliştirme, Eğitim- Öğretim ’de Web Uygulamalarını Kullanabilme” eğitimlerini içeriyor. Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabileceği “Öğretmenler Loncası” ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi öğretmen eğitimlerine başlıyor!

25 Mart 2017, cumartesi günü gerçekleşecek olan ilk öğretmenler loncası eğitimi “STEM Eğitimi” ile başlangıcını yapacaktır. Eğitim atölye ile tamamlanacak, bilginin uygulanması için model oluşturma sağlanacaktır.

STEM eğitimi Yrd. Doç. Dr. Devrim AKGÜNDÜZ tarafından gerçekleştirilecektir. Dr. AKGÜNDÜZ İstanbul Aydın Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanlığı yapmakta ve STEM Okulu, STEM Lab direktörlüğünü ve STEM Öğretmeni yetiştirmeyi amaçlayan STEM Öğretmeni Sertifika Programını yürütmektedir.
Eğitim ücretsiz olup eğitimden öğretmenler loncası üyeleri başvurabilecektir.

Eğitim için kontenjan sınırlaması vardır.

Eğitim programı BTM Öğretmenler Loncası üyelerine özeldir.

BTM’ye gelerek başvuru işlemlerini tamamladığınız takdirde isminiz listede yer alacak ve eğitime katılabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi için; 0224 716 3740

https://podio.com/webforms/18110720/1216628