BTM Bilim Elçilerini Arıyor

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Bilim Elçileri programı ile seçeceği belli sayıda kişiye bilim merkezinde bilimsel eğitimler sunacak. 10 hafta sürecek eğitimlerin ilk dönemi Kasım, Aralık ve Ocak aylarında sürecek.

Ziyaretçilerle etkili iletişim kurarak, çeşitli gruplara rehberlik yaparak, bilim merkezi içerisindeki organizasyonlarda yer alarak veya bilim merkezinin diğer noktalarında görev alarak bilime katkı sağlamak isteyen Bilim Elçileri’ni BTM 10 haftalık bir program ile yetiştirecektir. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezinde yapılacak eğitimler uzman kadromuz tarafından verilecektir. Keşfetmek, araştırmak, yaratıcılığının gelişmesi, öğrenmek ve eğlenmek isteyen bilim elçilerini BTM’ ye bekliyoruz.

10 hafta sürecek ve BTM’de yapılacak eğitimin sonunda, katılımcılar etkili bilim iletişimi, bilim merkezi işleyişi, bilimsel etkinlikler, deney ve atölye yapımı, simülatör ve planetaryumların çalışma ilkeleri gibi birçok konuda bilgi ve deneyim sahibi olacaklar.

Yılda iki dönem yapılacak olan eğitimler 10 hafta sürecektir. Ekim ayı içerisinde başvurular değerlendirilecek ve Kasım ayı itibari ile eğitimler başlayacaktır. Kursiyerlerin, devamsızlık konusunda dikkat göstermesi gerekmektedir. Kayıt yaptırmak isteyen bilim elçileri ön lisans, lisans, lisans üstü yada halen lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerden seçilecektir.
Türkiye’nin en kapsamlı Dünya’nın ise sayılı bilim merkezlerinden olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bilim elçisi programında görevli kişileri bu misyonu taşıyabilecek yetenekli ve bilimsel bakış açısına sahip bireylerden seçecektir.

Başvuru kitapçığını dikkatle okumanızı dileriz. Başvuru Kitapçığı için TIKLAYINIZ

Başvuru Formunu doldurarak işlemi tamamlayabilirsiniz.