BREATHE FROM NATURE

          

 

 

 

 

 

BREATHE FROM NATURE

 DOĞADAN NEFES AL

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde sürdürülen ,eTwinning  çalışmaları kapsamında ‘’Breathe From Nature ’adlı proje 3 farklı ülke 9 şehirden  10 Türk,1 Yunan ve 1 Roman öğretmen ve  öğrencilerle ocak ayında başlayıp mayıs ayının sonuna kadar devam eden bir projedir.

Bu proje ile hem yüz yüze eğitim döneminde hem de pandemi döneminde çocukları dört duvar arasından çıkarıp müfredattaki konularla da paralel tutularak oyun, deney, gözlem, yaratıcı drama,oryantiring vb. etkinliklerle eğlenerek, eğlenirken de “doğadan öğrenmeler” sağlamayı amaçlayarak yola çıktık.

 

Bu amaç doğrultusunda yola çıktığımız projemizde  hem öğrencilerin hem velilerin doğa konusunda bilinçlenerek farkındalık kazanmalarını hedeflediğimiz projemizde amaçlarımıza ulaştığımızı düşünüyoruz.

Doğaya Verirsen Ses Alırsın Temiz Nefes sloganıyla projemize başladık.Her ay 12 öğretmen ve öğrencilerimizle birbirinden özgün çalışmalar hazırladık. Uzaktan eğitim devam ettiği süreçte Doğa Pedagogu Emine AKIN SARI öncülüğünde çocuklara eşsiz bir deneyim sunarak doğa bilinci,doğadan öğrenme üzerine eğitim gerçekleştirdik. Projemiz boyunca Proje Plan ve Görev Dağılımı kapsamında hem işbirlikçi ve mentör takımlar oluşturarak birçok çalışma yaptık.Bunların sunum ve ürüne dönüştürme aşamasında her seferinde birbirinden farklı web 2.0 araçları kullandık.

Projemizin birkaç sunumumuz;

    • Proje Tanıtım Videomuz

Bu projede yer almak mesleki deneyimim açısından harika bir tecrübe oldu tüm proje arkadaşlarıma, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. 

Şeyma ÖZ/Balakgazi Anaokulu ELAZIĞ

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen − fifteen =