BRANDMARKER 15. ULUSLARARASI PAZARLAMA İLETİŞİMİ KONGRESİ

Bu yıl 17-23 Haziran tarihleri arasında 15.sini gerçekleştireceğimiz Brandmarker Uluslararası Öğrenci Kongremizin konularını belirleme aşamasında yaptığımız araştırmalar, danıştığımız uzmanlar ve aramızdaki fikir alış verişi bizi, geçen yıllarda olduğu gibi, Pazarlama İletişimi konusunu pazarlama dünyasının trendleri ışığında aydınlatma kararında birleştirdi.
 
Bu yıl kongremizin formatıyla beraber içeriği bütünleştirme kararımız, toplamda 5 gün süren Brandmarker’ı 4 gün konular, case çalışmaları, yarışmalar ve 1 gün Intercultural Day olarak planlama yönünde oluştu.

Kongrenin dört gün olan eğitim kısmında her gün ayrı bir ana konu ve bunların altında oluşturulmuş lecturelar, case çalışmaları ve yarışmalar düzenlemeyi, Intercultural Day’de ise günün konseptine uygun olarak Istanbul as a Brand’i işlemeyi planlamaktayız.
Genel Hatlarıyla Brandmarker’12’yi ;
  ORYANTASYON & AÇILIŞ KOKTEYLİ
  YOUR BRAND IS SOCIAL NOW
  SOCIAL GAMES
  INTERCULTURAL DAY
  SOCIAL CHANNELS
  SUSTAINABİLİTY

1.Oryantasyon & Açılış Kokteyli
17 Haziran Pazar günü, dünyanın dört bir yanından gelip Boğaziçi Üniversitesi Yurtlarına yerleşen katılımcılarımızın, hem okula alışmaları hem de birbirleriyle ve organizasyon ekibiyle tanışmaları amacıyla oryantasyon programı ve sonrasında açılış kokteyli düzenlenecektir.

2.Your Brand Is Social Now!
Günümüzde marka bilinirliğini artırmak ve sosyal medyayı kullanarak farklılaşmayı sağlamak pazarlamanın en önemli amaçlarından birini oluşturmaktadır. Şirketler de müşterilerin ilgisine ve alışkanlıklarına göre sosyal medya aracılığıyla çeşitli kampanyalar düzenleyerek onların markaya olan algılarını artırmaya ve kendilerini rakiplerden farklı kılmaya çalışıyorlar.
Biz de Brandmarker Organizasyon Ekibi olarak, katılımcıların, interaktif pazarlamanın ana taşlarından biri olan markaların sosyalleşmesi hakkında bilgi sahibi olmalarını istedik.
            Eser Borak, BJ Cunningham ve Haluk Sicimoğlu düzenleyecekleri lecturelar ve çeşitli aktivitelerle katılımcıların bu konuda bilgilendirilmesini sağlayacaklar.

3.Social Games
Akıllı telefon uygulamalarının beraberinde getirdiği oyunlaştırma hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi haline gelirken, pazarlama da kendisini bu yeni gelişmelere uyarladı. Şirketler, gelecek vadeden bu alana büyük yatırımlar yapmakla kalmayıp, yeni girişimlerde bulunmaktan da vazgeçmiyorlar.

Brandmarker 2012’de, şirketler son zamanların moda akımlarından biri olan Gamification’dan bahsedecekler. Social Games, akıllı telefonlar üzerinden, özellikle lokasyon bazlı bazı uygulamalarla insanların rekabet duygusunu tetikleyerek onların ilgisini çekmeyi kapsıyor.

Cemil Türün, Niels van der Linden, Roman Rackwitz bu günde katılıcımcılarla buluşup konuyla ilgili sunumlar yapıp, onları “Social Games” konusunda bilgilendirecek isimlerden. Aynı gün, öğleden sonra, PixelPlus tarafından Gamification üzerinde bir de workshop düzenlenecek.

4.Intercultural Day
    Brandmarker 2012’de Wally Olins ve Kültür Bakanlığı’nın da katılımıyla çeşitli ülkelerden gelen katılımcılara kültürlerarası etkileşimin sağlanmasını tetikleyen ve İstanbul’un uluslararası alanda tanıtımını amaçlayan Istannbul as a Brand anlatılacak.
     
5.Social Channels
Brandmarker 2012’de son zamanlarda hayatımızın her alanını kaplayan ve neredeyse herkesin kullandığı sosyal kanalların kapsamlı bir incelemesini yapıyor olacağız.
Patrick Delpy ve Vadi Efe “Social Channels” gününde bizlerle olacak. Bir de farklı alanlarda uzmanlaşmış ajansların katılımıyla aynı gün içerisinde “Agency Summit” düzenlenecek.

6.Sustainability
Günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte pazarlama alanında yapılan faaliyetler de çeşitlenmeye başladı. Fakat üretirken ve ürün ya da hizmetimizin pazarlanması için fikirler üretirken çevreyi ne derece düşünüyoruz?

4 gün boyunca bahsedilen yeniliklerden sonra şirketlerin çevreye ne derece duyarlı olduğunu görmek açısından Turgay Adıyaman ve Unilever’in Kurumsal İletişim Departmanı ile birlikte Sustainability konusunu işliyor olacağız.
Saygılarımızla,

Barış Karahan
15. Brandmarker Uluslararası Pazarlama İletişimi Kongresi Direktörü
www.brandmarker.boun.edu.tr

Artık Sosyalsiniz!
15. Brandmarker Uluslararası Pazarlama İletişimi Kongresi için geri sayım başladı. 17-23 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan uluslararası aktivite, bu sene de katılımcılarına
pazarlamayı farklı bir pencereden görme fırsatı sunuyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve
Ekonomi Kulübü, “You are SOCIAL now!” sloganıyla yine pazarlamanın kapılarını sizin
için aralıyor.

Ana sponsorluğunu Unilever’in üstlendiği Brandmarker, 15. senesinde “Social” temasıyla
karşımızda. Ekip, bu yıl da dünyanın dört bir yanından gelen ve pazarlamaya ilgi duyan
üniversite öğrencilerinin pazarlama ve iletişim dünyasındaki son gelişmeleri duayenlerin ağzından dinlemelerini amaçlıyor.

Hafta boyunca katılımcılar, “Markaların Sosyalleşen Stratejileri, Sosyal Oyunlar ve Sosyalleşen İletişim Kanalları” hakkında bilgi edinme fırsatı yakalayacak. Bunun yanı sıra son gün “Sürdürülebilirlik” üzerine yoğunlaşılacak. Bu sene her zamankinden farklı olarak Unilever’in sponsorluğunda bir hafta süren bir vaka yarışması düzenlenecek. Kongre boyunca Eser Borak, BJ Cunningham, Haluk Sicimoğlu, Cemil Türün, Niels van der Linden, Roman Rackwitz, Patrick Delpy, Vadi Efe, Turgay Adıyaman gibi alanlarında uzmanlaşmış isimler katılımcılarla buluşacak. Şehirlerin marka olarak pazarlanması konusunda uzman olan Wally Olins Kültür Bakanlığı’nın da katılımıyla İstanbul’u bir marka olarak ele alacak. Bu sene bir de ek olarak PixelPlus tarafından Sosyal Oyunlar üzerine bir workshop düzenlenecek ve farklı alanlarda uzmanlaşmış ajansların katılımıyla “Agency Summit” geçekleşecek.

Bu kaliteli organizasyonun en önemli parçalarından biri de kusursuz eğlence. Gün boyunca devam eden eğitimlerin yorgunluğu geceleri düzenlenen eğlencelerle atılacak. Katılımcıların kaynaşmaları için oyun geceleri yapılacak, Istanbul’un seçkin kulüplerinde partiler düzenlenecek ve tekne turları yapılacak. Bunlara ek olarak kültürlerin birbirlerini daha iyi tanımasını amaçlayan bir de “Intercultural Day” olacak.

Siz de Brandmarker’ın 15. yılı özel programına katılmak ve pazarlamayı ayrıcalıklı
bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, 17-23 Haziran tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’e davetlisiniz.
Detaylı bilgi ve başvuru için:  www.brandmarker.boun.edu.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin