Bosch Çevre Kulübü

Bosch’tan çocuklar için yepyeni bir çevre dostu web sitesi…
Bosch Çevre Kulübü’nde çocuklar,
hem eğlenecek hem öğrenecek

Gerek doğa dostu teknolojileri gerekse çevre ve eğitim odaklı sosyal sorumluluk çalışmaları ile doğal kaynaklarımızı koruyan ve sürdürülebilir bir yaşamı destekleyen Bosch Ev Aletleri, şimdi de yepyeni bir web sitesi ile çevre bilincine sahip nesiller yetiştirilmesine katkı sağlıyor. Bosch’un, ilk olarak, 4-7  yaş grubu çocuklara
yönelik hazırladığı “Minikler Kategorisi” ile yayın hayatına merhaba diyen
Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çevre ile ilgili temel bilgileri, özel animasyon ve oyunlar eşliğinde üstelik seslendirilmiş şekilde çok eğlenceli ve interaktif bir şekilde sunuyor. Çocuklar, aynı zamanda, oyuncularla söyleşilerden hatıra fotoğraflarına kadar Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile ilgili merak ettikleri
bir çok şeyi  yine bu sitede bulabiliyor.

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece günlük yaşamımızı değil, geleceğimizi de iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri, geleceğe karşı sorumluluğunun bilinci ve doğa dostu nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak hedefi ile yepyeni bir platform kurdu. www.bosch-cevrekulubu.com yayın hayatına, 4-7 yaş grubundaki çocukların, çevre ile ilgili temel bilgileri eğlenceli bir şekilde öğrenmesini amaçlayan Minikler Kategorisi ile merhaba dedi. Platform, Türkiye’nin dört bir yanından yüz binlerce minik ziyaretçiyi buluşturuyor. Orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan sitede, her temada, çevre ile ilgili farklı bir konu işleniyor. Özel animasyonlar eşliğinde sesli olarak aktarılan konular, birbirinden farklı hikayeler, öğretici şiirler, haber ve oyunlarla daha da güçlendiriliyor.

Danışma Kurulu ile daha bilinçli bir çocuk sitesi
Kreatif konsepti ve prodüksiyonu mvmdigital tarafından gerçekleştirilen Bosch Çevre Kulübü web sitesine kendi alanlarında uzman bir danışma kurulu da destek veriyor. Sitenin danışma kurulu üyeleri arasında, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru, REC Türkiye (Bölgesel Çevre Merkezi) Direktör Yardımcısı Kerem Okumuş, Günışığı Kitaplığı Yayın Yönetmeni Mine Soysal, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Grafik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ve Sabiha Paktuna Keskin Çocuk Sağlığı ve Danışmanlık Merkezi yer alıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile ilgili en güncel haberleri de bu siteden takip edin!
Bosch Çevre Kulübü web sitesi, çocuklara ayrıca, Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunla ilgili bilgilere ulaşma imkanı da sunuyor. Sahnelendiği günden bu yana yaklaşık 17 bin çocuğa ulaşan tiyatro oyunuyla ilgili izleyici görüşleri, sezon programı, oyuncularla yapılan söyleşiler, oyun sırasında yapılan çekimlerden oluşan video ve fotoğraf galerisi de Bosch Çevre Kulübü’nde yer alıyor.

Sitede başka hangi önemli bölümler var? 
Sitede, birçok farklı ve merak uyandırıcı başlık altında çocukların öğrenmek isteyeceği bilgileri içeren bölümler bulunuyor. İşte o başlıklardan birkaç örnek:
• “Ne yapsak?” başlığı altında gelecek aya ait etkinlikler, çıkacak kitaplar ve vizyona girecek çocuk filmleri duyuruluyor.
• “Tanıyabilirsen” isimli flu resimlerin gösterildiği, çocukların tam olarak hangi şekil olduğunu bilmeye çalıştığı şıklı bölümde eğlenirken görsel hafızanın da geliştirilmesi hedefleniyor.
• “Komik fotoğraflar” bölümünde komik resimler bulunuyor.
• “Büyüyünce ne olsam?” bölümünde meslekler hakkında bilgiler veriliyor.
• “Oyun oynayalım mı?” başlıklı bölümde eğlenceli oyunlar yer alıyor.
• “Buz gibi espriler” adı üzerinde içinde sahiden buz gibi esprilerin bulunduğu bir bölüm.
• Hayvanlar ve Ağaçlar hakkında bilgi verilen “Kim kimdir?” adlı bölüm, son derece eğitici ve öğretici.
• “Bu tarihleri unutma” adlı bölümde 5 Haziran Dünya Çevre Günü gibi önemli günlerin bilgisi verilip, yeniden hatırlatılıyor.
• Orman, deniz, şehir ve tarım olmak üzere dört ana temadan oluşan sitenin “Kumbara” bölümünde de, site ziyaretçisi, bu dört temadan hangisinde ise ziyaretçinin, o temaya ilişkin önceki aylardaki bilgilere ulaşmaları sağlanıyor. 

Yıldızlar Kategorisi de geliyor
Bosch, Eylül ayı itibariyle aynı site üzerinden, 8 yaş ve üzeri yaş grubundaki çocuklara ve gençlere de özel olarak yepyeni bir bölüm açmayı hedefliyor. Danışma Kurulu, şu anda “Yıldızlar Kategorisi” olarak adlandırılacak bu bölüm için özel içeriklerin hazırlanması üzerinde çalışıyor.

Bosch Ev Aletleri, çevre ve eğitim için 2002’den bu yana çalışıyor
Bosch Ev Aletleri, 2002 yılından bu yana Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle çeşitli çalışmalara destek oluyor. Bosch Ev Aletleri, sürdürülebilir kalkınmaya ve çevre eğitimine katkı sağlamayı amaçlayan Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi’ni, 2008 yılından bu yana hem maddi hem de manevi olarak destekliyor. Proje kapsamında Nisan 2011 itibariyle toplamda yaklaşık 11.000 öğretmen ve 1 milyonu aşkın öğrenciye ulaşıldı. Bosch Ev Aletleri’nin aynı yıl hayata geçirdiği bir diğer çevre ve eğitim odaklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ise Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu. Tiyatronun evrensel dilini kullanarak, çevre konusunda bilinçli bireyler yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında bugüne kadar iki farklı oyun ile toplamda 27 binden fazla çocuğa çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılandı.

“Bosch ürünleri size yalnızca günlük yaşamınızı değil geleceğinizi de iyileştiren teknolojiler sunar”
Daha detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler, Türkiye’nin her yerinden ulaşabilecekleri Bosch Çağrı Yönetim Merkezini arayabilirler (444 6 333) www.bosch-home.com
Daha ayrıntılı bilgi için: Capitol Ogilvy Halkla İlişkiler
0212-339 83 86 /elif.guvencer@ogilvy.com