Bornova Bilim Şenliği BİLİM VE ÇOCUK!

Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz IV. Bornova Bilim Şenliği 22-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bornova Büyük Parkta, 4 gün boyunca Bilim ve Çocuk sloganıyla gerçekleşecek. Birbirinden farklı atölyeler, bilim istasyonları, bilim temalı oyunlar, bilim şovları sizleri bekliyor… Bu Bilim Şenliği 4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenmektedir ve proje yürütücüsü olan Bornova Belediyesi tarafından da organize edilmektedir. Tüm etkinliklere katılım ücretsizdir.

Bilim Şenliğinde düzenlenen Bilim İstasyonlarına, Bilim Şovlara ve Bilim Sohbetlerine katılımı herkese açık ve randevusuzdur.

Atölye etkinlikleri ve Bilim Oyunu etkinlikleri için lütfen 0 232 999 29 29 (Dahili 3300) telefonu arayarak randevu alınız.

IV. Bornova Bilim Şenliği – 2019 Programını gözden geçirerek kendinizin ya da grup katılımınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen grup katılımlarınız için Atölye ve Bilim Oyunu etkinliklerine randevu almayı unutmayınız….

Atölyeler
Siz değerli katılımcılar atölyelerimizde, 90 dakika boyunca sunumlar, deneyler ve modellemeler eşliğinde seçtiğiniz etkinliği tamamlayacaksınız. Katıldığınız atölye boyunca, bilimin doğasını anlama ve kullandığı yöntemleri şenlikli bir ortamda deneme fırsatı elde edeceksiniz.

Atölyemizde sizlere alanında uzman bir atölye lideri ve iki üniversite öğrencisi eşlik ederek etkinliği tamamlamanızı sağlayacak. Farklı başlıklardaki atölyeler boyunca bilimin eğlenceli yanları ve günlük hayatımızdaki yerini şenliğimizde keşfetme olanağı bulacaksınız.

Bilim Oyunları
Bilimi drama ile birleştiren ve oyunlarla bilimsel olgular hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak olan Bilim Oyunlarına katılım için randevu almanız gerekmektedir. İlk ve ortaokul öğrencilerine dönük olarak hazırlanan oyunlarımız 20 kişilik gruplarla gerçekleştirilecektir.

Bilim İstasyonları
Bilim şenliğimizde tüm gün boyunca ziyaret edebileceğiniz bu istasyonlarda, deney düzenekleri ve uygulamalar eşliğinde bilimsel olguları gözleme olanağı bulacaksınız. Bilim İstasyonlarında deneyler, sergiler ve modellemeler ile ayrıntılı görsel sunumlar eşliğinde farklı temel bilim alanlarındaki etkinlikleri izleyebileceksiniz.

Bilim Sohbetleri
Farklı başlıklarda ve alanlarında uzman akademik personel tarafında yapılacak bu sunumlara katılarak ilgili konu hakkında ayrıntılı bilgiler edinebileceksiniz. Sorularınızı Bilim Sohbetlerinde doğrudan bir akademisyene sorabilecek ve bilimsel süreçlere araştırmacılar gözünden bakabileceksiniz.

Sahne Gösterileri
Bilim Şovlarla her gün bilimsel deneyler, eğlenceli anlatımlar ve gösteriler eşliğinde sahnede siz ziyaretçilerimizle paylaşılacaktır. Şenlik alanında Ayfer Feray Tiyatrosu’nda yapılacak olan bu sahne gösterilerine tüm katılımcılarımız davetlidir.