Ana SayfaÖzel Ders BlogBolu'da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Bolu’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Bolu’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Abant İzzet Baysal Üniversitesi: Abant İzzet Baysal Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Abant İzzet Baysal Üniversitesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): KYK, Türkiye’de lisans ve ön lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. KYK bursu, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. KYK burs başvuruları, her yıl Eylül ayında KYK’nın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bolulular Vakfı: Bolulular Vakfı, Bolu’da ikamet eden ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bolulular Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): AKAV, Bolu’da ikamet eden ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. AKAV burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bolu Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): A.K.İ.V., Bolu’da ikamet eden ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. A.K.İ.V. burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Abant İzzet Baysal Üniversitesini Destekleme Vakfı: Abant İzzet Baysal Üniversitesini Destekleme Vakfı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Abant İzzet Baysal Üniversitesini Destekleme Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.

Bu kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslar, genellikle maddi duruma, başarı durumuna ve diğer kriterlere göre değerlendirilmektedir. Burs başvuruları için gerekli belgeler, kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Bolu’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): TSO, Bolu’da ikamet eden ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. TSO burs başvuruları, her yıl Eylül ayında TSO’nun web sitesinden yapılmaktadır.
 • Bolu Belediyesi: Bolu Belediyesi, Bolu’da ikamet eden ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Bolu Belediyesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında belediyenin web sitesinden yapılmaktadır.

Bolu’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili kurum ve kuruluşların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İşte Bolu’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşların burs başvuru tarihleri:

 • Abant İzzet Baysal Üniversitesi: Eylül ayı
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): Eylül ayı
 • Bolulular Vakfı: Eylül ayı
 • Bolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): Eylül ayı
 • Bolu Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): Eylül ayı
 • Abant İzzet Baysal Üniversitesini Destekleme Vakfı: Eylül ayı
 • Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): Eylül ayı
 • Bolu Belediyesi: Eylül ayı
Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.