BİZİM AĞAÇ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: CANLILARI ÇOĞALMA ŞEKILLERINE GÖRE SINIFLANDIRABILME.

PROJE HEDEFİ: CANLILARIN ÇOĞALMA ŞEKILLERINE GÖRE SINIFLANDIRILMASI

PROJE ÖZETİ: ÖZETLE BASIT BIR AĞAÇ MODELIYLE CANLILARIN ÜREME ŞEKILLERININ GÖSTERILMESINI VE CANLILARI ÜREME ŞEKILLERINE GÖRE AYIRT ETMEMIZI SAĞLAYACAKTIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: BU PROJE IÇIN ÖNCE BIR SAKSI ALINIR SAKSIYA UZUNCA BIR ÇUBUK TAKILIR.ÇUBUĞA INCE DALLAR TAKILIR.ÇUBUĞUN BIR TARAFINA DOĞURARAK ÇOĞALAN CANLILAR DIĞER TARAFINA YUMURTAYLA ÇOĞALAN CANLILAR YAZILIR. KÜÇÜK KARTONLARA ÇEŞITLI HAYVANLARIN RESIMLERINI YAPIŞTIRIRIZ,ALTINA ISIMLERINI YAZARIZ UÇLARINA IP BAĞLARIZ VE SAKSI IÇERISINE BU KARTONLARI KOYARIZ.SIRASIYLA KARTONLARI ÇEKER HANGI ÜREME ŞEKLI GÖRÜLÜYORSA O TARAFTAKI DALLARA KARTONLARI IPINDEN ASARIZ.

KULLANILAN YÖNTEMLER: YAPARAK YAŞAYARAK ,ARAŞTIRMA YAPMA , DENEY VE GÖZLEM YAPMA.

ULAŞILAN SONUÇLAR: SONUÇTA BU AĞACI FEN VE TEKNOLOJI DERSINDE CANLILARDA ÜREME VE BÜYÜME ÜNITESINDE KULLANABILIRIZ. DAHA EĞLENCELI OLARAK DERS IŞLEYEBILIR AYRICA GÖRSEL OLARAK DAHA IYI ÖĞRENEBILIRIZ.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ: BU PROJE FEN VE TEKNOLOJI DERSINDE CANLILARDA ÜREME VE BÜYÜME ÜNITESINDE KULLANILABILIR. BU SAYEDE DAHA EĞLENCELI OLARAK DERS IŞLEYEBILIRIZ,GÖRSEL OLARAK DAHA IYI ÖĞRENEBILIRIZ.

KAYNAKLAR: ÇEVRE INCELEMESI ,6. SINIF FEN VE TEKNOLOJI DERSI KITABI VE ÇALIŞMA KİTABI

PROJENİN TAKVİMİ: 24.09.2009-29.01.2010

PROJE BÜTÇESİ: 6 TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR: VEDA ÖZCAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin