BIZE ÖLÜM BITKIYE HAYAT

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: KARBONDIOKSIT BITKILER IÇIN ÖNEMLI BIR GAZDIR.YÜKSEK ORANDA ATMOSFERE SALINMASI CANLILAR IÇIN TEHLIKELIDIR.AMACIMIZ KARBONDIOKSIT DÜZEYININ BITKILERIN BÜYÜMESINE ETKISINI ARAŞTIRMAKTIR.

PROJE HEDEFİ: KARBON DIOKSITIN BITKILERIN GELIŞIMI IÇIN KATKISI FAZLADIR. BUNU DENEYSEL OLARAK GERÇEKLEMEK ISTIYORUZ.

PROJE ÖZETİ: EŞIT BÜYÜKLÜKTE 6 ADET SAKSI,6 ADET EŞIT BÜYÜKLÜKTE AYNI CINS ÇIÇEK ALINDI. HER SAKSIYA EŞIT MIKTARDA TOPRAK KONULDU. 3 SAKSI KONTROL GRUBUNA 3 SAKSI DENEY GRUBUNA KONULDU. MALZEMELER ALINDIKTAN SONRA DÜZENEK KURULDU. ORTAYA TAHTA KONULDU VE HER GÜN ÇIRA YAKILDI.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: 6 ADET SAKSI ALINARAK IÇERISINE EŞIT MIKTARDA TOPRAK KONULUP ÖZDEŞ BITKILER EKILDI.DENEY GRUBU VE KONTROL GRUBU AYRI BÖLÜMLERE YERLEŞTIRILDI, DENEY GRUBUNUN BULUNDUĞU ORTAMA FAZLA MIKTARDA KARBONDIOKSIT VERILDI VE BITKILERDEKI DEĞIŞIMLER GÖZLENDI.

KULLANILAN YÖNTEMLER: İNCELEME VE ARAŞTIRMA YAPILDI.GÖZLEM VE DENEY YAPILDI.

ULAŞILAN SONUÇLAR: DENEY GRUBUNDAKI BITKILERIN KONTROL GRUBUNA GÖRE DAHA CANLI OLARAK GELIŞTI.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ: DENEY GRUBUNDAKI BITKILERIN BÜYÜMESI GÖRÜLDÜ.KONTROL GRUBUNDAKI BAZI ÇIÇEKLER KURUMAYA BAŞLADI.

PROJENİN TAKVİMİ: 20-10-2009-1-12-2009-PROJE KONULARININ SEÇIMI VE KAYNAK TARAMASI YAPILMASI 11-12-2009-30-12-2009-GÖZLEM VE DENEY DÜZENEKLERININ HAZIRLANMASI. 30-12-2009-25-1-2010-DENEY VE GÖZLEMLERIN YAPILMASI 25-1-2010-29-1-2010-PROJE SONUÇ RAPORLARININ HAZIRLANIP SISTEME KAYDEDILMESI

PROJE BÜTÇESİ: 35 TL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin