BİZ KARDEŞİK

Biz Kardeşik eTwinning projemiz başlıyor. Kültür çok geniş bir kavramdır. Hele bu kültür iki dost ülke için çok daha önemlidir. Projemizde öğrencilerimize erken yaşta milli-manevi duyguları kazandırmayı, geçmişe sahip çıkıp geleceğe sağlam adımlarla ilerlemeyi hedeflemekteyiz Biz bu projemizde müzik, sanat ve ülke mutfakları gibi temel konulara odaklanacağız. Türkiye ve Azerbaycan’da geleneklerin ve ortak kültürün bir araya getirdiği geniş bir zenginlik bulunmaktadır.


Projemiz ile iki kardeş ülke öğrencileri arasında anlayış sevgi ve bağlılığı geliştirmektir. Bu proje süresince; öğrencilerimizin diğer kültürle ilgili bilgi ve farkındalığını arttırarak, folklor, sanat, mutfak ve coğrafya gibi farklı düşünce ve ifade yollarını karşılaştırarak kültürler arası anlayışı geliştirmelerini ve böylelikle daha derin bağlılık geliştirmelerini istiyoruz. web 2 araçları kullanarak dijital okur yazarlıklarını geliştirmeyi, 21.yy becerileri e medya okuryazarlığı kazandırmayı hedefliyoruz.


Projenin başında, bütün katılımcılar okullarını, şehirlerini ve ülkelerini tanıtacak. Öğrenciler, ortak okullara gönderilecek ve şehirdeki en önemli yerleri gösteren “Kartpostal” hazırlayacaklar ülke bayrakları ile gönderilecektir. Tasarımlar
Her bir okul; sınıfında veya okulda bir yerde, kartpostalların, bayrakların, fotoğrafların vb. sergilendiği bir proje köşesi oluşturulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin