Birlikte Yaşadığımız Hayvanlar Konulu Ulusal Resim Yarışması

Ülkemiz genelinde ilkokul 4.sınıflara yönelik olarak sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Birlikte Yaşadığımız Hayvanlar” temalı resim yarışması düzenlenmektedir.

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. Yarışmaya ülkemiz sınırları içindeki tüm ilköğretim kuramlarının 4.sınıf öğrencileri, istedikleri ebat resim kâğıtları kullanarak katılabilirler.

2. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kura boya vb.)

3. Yarışmanın konusu; “Birlikte Yaşadığımız Hayvanlar” olarak belirlenmiştir.

4. Yarışmaya her okul kendi öğretmenleri tarafından seçilecek en çok 5 resimle katılabilir, (Resimler mümkünse paspartulu olarak gönderilmeli.)

5. Yarışmacının; adı, soyadı, sınıfı, şubesi, okul adı adresi, okul e-mail adresi açık olarak bir kağıda yazılmalı; resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine yapıştın imalıdır. Bilgileri eksik okur yarışmacıların resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

ÖRNEK:
ÖĞRENCİNİN ADİ SOYADI:
SINIFI-ŞUBESİ:
OKUL ADI-ADRESİ:
OKUL E-MAIL ADRESİ:

6. Yarışmaya gönderilen resimlerin ön ve final elemeleri, konusunda uzman beş kişilik bir seçici kurul tarafından, 3 Mayıs 2018 tarihinde yapılacaktır.

7. Yarışma sonuçları 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren http://www.skb.gov.tr web sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca dereceye giren öğrencilere okulları aracılığı ile haber verilecektir. Dereceye giren öğrenciler ve velileri 9-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşecek Kent Ekosistemi ve Sokak Hayvanlan sempozyumu programı kapsamında ödül törenine davet edilecektir.

8. Resimler, en geç 27 Nisan 2018 tarihi saat 17:00’ye kadar “Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı Tayakadın Mahallesi Doyuran Sokak No:13 16220 Osmangazi Bursa” adresine gönderilmelidir. Daha sonra gelecek resimler kabul edilmeyecektir.

ÖDÜLLER
1. ’lik Ödülü: Bisiklet
2. ‘lik Ödülü: Yap Boz Seti
3. ’lük Ödülü: Satranç Takımı

E-POSTA ADRESİ bilgi@skb.gov.tr
TELEFON NO (224) 235-2399