BİR ÖĞRETMEN BİR HİKAYE YARIŞMASI

Gebze Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ‘1 Öğretmen 1 Hikaye’ isimli kısa hikaye yarışması düzenliyor. İlçede görev yapan öğretmenlerin katılacağı yarışma sonunda tüm eserler bir araya getirilerek kitaplaştırılacak.

BİR GÜN DEĞİL HER ZAMAN HATIRLANMALI
Eğitime her platformda ve her zaman desteğini sürdüren Gebze Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle farklı bir etkinliğe imza atıyor. Gebze Belediyesi, ilçede bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapmakta bulunan öğretmenlere yönelik ‘1 Öğretmen 1 Hikaye’ isimli kısa hikaye yarışması düzenliyor. Ülkenin teminatı gençlerin aydınlık yarınlara hazırlamakla mükellef olan öğretmenlerin edebi yönlerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen yarışmaya eğitimcilerin ilgisi ve katılımı her geçen gün artıyor. Öğretmenliğin şefkat ve özveri isteyen meşakkatli bir meslek olduğunu belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, öğretmenlerin senede bir gün değil her zaman hatırlanması ve desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.
KÖŞKER: MEŞAKKATLİ BİR MESLEK
Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ödül töreninin gerçekleştirileceği kısa hikaye yarışması düzenleyerek öğretmenlerin meslek yaşamlarında güzel bir anı bırakmak istediklerini dile getiren Başkan Köşker, “Çocuğa gösterilen dikkat ve saygı o toplumun geleceğine yapılan yatırımdır. Öğretmenlik, şefkat ve özveri isteyen meşakkatli bir meslektir; öğretme görevinin yanı sıra öğrencilerin yeteneklerini, becerilerini ortaya çıkarma, kişisel sorunlarında onlara yardımcı olma ve yol gösterme görevini de içermektedir. Öğrencilerin her zaman örnek aldığı eğitim neferleri öğretmenlerimizin edebi yönlerini öne çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz yarışma bu anlamda bir ilki gerçekleştirecek” dedi.
ÖĞRETMENLERİN HİKAYELERİ KİTAP OLACAK
Eserlerin son teslim tarihinin 18 Kasım Cuma olarak belirlendiği yarışmada birinci olan eserin sahibine IPAD 2, ikinci olan eserin sahibine IPHONE 3G, üçüncü olan eserin sahibine ise IPOD ödül olarak takdim edilecek. Katılımcılar, 24 Kasım Perşembe günü Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi sahnesinde ödül töreninin düzenleneceği yarışmaya ilişkin detaylı bilgileri, Gebze Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 0 262 644 56 89 numaralı telefonunu arayarak öğrenebilirler. Yarışma sonunda ayrıca, öğretmenlerin eserleri bir araya getirilerek kitaplaştırılacak.