Bir İş Başlatma Konusunda Sekiz İpucu

business plan
business plan

İş piyasası tarafından hayal kırıklığına uğramış gençler için, girişimcilik kendi koşullarında bir kariyer yapmak için cazip bir fırsat olmaya devam etmektedir. Ancak, acemi girişimciler için, sadece işe başlamak en zor kısım olabilir. Başarı şansınızı artırmak için bu ipuçlarını sunan birkaç girişimcilik uzmanı ile görüştük:

1-Sadece Tutkuluysanız Yapın

“Fikir hakkında tutkulu olmadıkça başlama,” diyor Sewanee’deki Küresel Ticaret Merkezi Babson Merkezi Müdürü: Chip Manning, Sewanee’deki Güney Üniversitesi, Tenn. “Eğer başarılı olmak ve kabuğunuzdan çıkmak istiyorsanız, işinizin hayatınızı tüketeceğini umuyoruz. ”
Manning, “tutku” ya ek olarak, “amaç”, “azim” ve “sabır” önerilerini ekler.

“İşinizin amaca ihtiyacı var, neden başladığını ve hangi pazarların ve müşterilerin var olduğunu bilmek” diye açıklıyor. Azme ihtiyacın var, çünkü başardıklarından daha fazla başarısız olacaksın. Sonunda sabırlı ol. Birçok girişimci bir sonraki Zuckerberg olmak ister ama o kuralın istisnasıdır. Albay Sanders 60 yaşına gelene kadar büyük bir şey yapmadı. Çoğu girişimci “zengin olsun-yavaş” yolunda. ”

2-Bir İş Planı ile Başlayın

“Her şey bir iş planı ile başlamalı,” diyor Saint Leo Üniversitesi. Saint Leo Üniversitesi’nde finans profesörü olan Rick Scott, “Girişimci böyle bir planda açıkça görünse de, işletmenin karlı hale gelmesi muhtemel olamaz ”. Hemen hemen tüm borç verenler veya potansiyel dış yatırımcılar tarafından bir iş planı gereklidir. ”

Dış kaynaklara erişmenin bir yolunu sağlamanın yanı sıra, bir iş planı girişimcinin iş konseptini sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir. Scott, “Girişimci sadece işler olumlu yönde çalışıyorsa ne olacağını düşünmemeli” diye vurguladı. Ek olarak Scott; “O, yanlış gidebilecek her şeyi düşünmeye çalışmalı ve ortaya çıkarsa bu zorluklarla nasıl başa çıkacağını planlamalıdır.”

3-Yardım İçin Güvenilir Arkadaşlara ve Kurumlara Gidin

“Başarılı girişimcilerin, profesörlerin, ailelerin ve arkadaşların yardım ve önerilerini araştırın” diyor Springfield’deki Western England Üniversitesi’nde girişimcilik eğitimi veren Jim McKeon, Mass. McKeon, yardımın nakit de dahil olmak üzere birçok biçimde olabileceğini vurguluyor. “Girişimciler için yarışmalara gidin. Bazıları parasal ödüller taşırlar; hepsi ağ fırsatları sunuyor. ”

Dışarıdan yardım aramak her zaman işinizin yeterliliğini ve potansiyelini göstermeye yardımcı olur. McKeon, “Hiçbir şey bankacıları ve yatırımcıları satış yapmaktan daha fazla etkilemez” diyor. Son olarak, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden yardım almayı unutmayın. “Fikrinizi bir yıl koruyan ve elde edilmesi zor ya da pahalı olmayan geçici bir patent başvurusunda bulunun. Uzun vadeli bir patent için dosyalama zamanı geldiğinde, sadece deneyimli patent avukatları ile temasa geçin. Pahalılar ama paraya değer, bazıları da şirket hisseleri için ücretlerinden vazgeçecek.

4-Pazarınızı Bilin

Misney, Selinsgrove’daki Susquehanna Üniversitesi’nde yönetim yardımcısı olan Leann Mischel’e göre, pazar araştırması yürütmek için bugüne kadar bir zaman yok. “Yapacak olursanız, geleceğini düşünmeyin” diyor Mischel. “Düşündüğünüzden daha fazla bir ürün veya hizmet almak çok daha zordur ve artık ürünün ne kadar büyük olduğu, pazar araştırması ve doğru pazarlamanın son derece önemli olduğu” dedi.

Pazar araştırması, riskli çabalarda ya da deneme yanılma metodolojisinde değerli fonların çekilmesinden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Mischel, “Maliyetlerinizin, düşündüğünüz kadarının üç kat daha fazlasını alacağınızı varsayalım” diyor. “Yeni bir ürün veya hizmet başlatmak çok pahalı ve ne kadar maliyete ve ne kadar zaman alacağını her zaman küçümsüyoruz.”

5-Harcamalarınızda İhtiyatlı ve Muhafazakar Olun

İşinizin erken, yalın günlerinde, her kuruş sayar – dolarınızı olabildiğince uzatmaya çalışın. My Headquarters Pro, LLC başkanı Tim Krulia, “Şirketinizin ihtiyaçlarını karşılama konusunda bilinçli olun ve isteklerinize para harcamaktan kaçının”. “Diğer satıcılardan hizmet aldığınızda, yalnızca” bronz seviye “paketine dahil olan hizmetlere ihtiyacınız varsa,” altın seviye “paketinde, indirimli fiyattan yararlanmayın.”

Krulia ayrıca maliyetleri düşürmek için satıcılarla görüşme yapılmasını da öneriyor. “Olağanüstü kaliteye sahip daha pahalı bir satıcı ve düşük kaliteli bir satıcı arasında karar verirken, daha düşük fiyatlı seçeneği daha yüksek kaliteli satıcıya fiyatını düşürmek için kullanın” diyor. Son olarak, 30 günlük ücretsiz deneme fırsatlarından yararlanın. “Herhangi bir parayı ödemeden önce bir satıcı hizmetini kullanmak harika. Hizmeti kiralamak istediğinizi zaten biliyor olsanız bile, yine de ilk ayı ücretsiz alabilirsiniz. ”

6-Çalışın ve Yakından Dinleyin

Bir girişimci en az ilk beş yıl boyunca herhangi bir düzenli çalışanın iki katı kadar çalışmaktadır,” diyor Annville, PA’daki Lübnan Valley College’da işletme yönetimi profesörü David Rudd “İhtiyacınız olan kaynaklar için savaşıyorsunuz. Her zaman arzu ettiğiniz pazar pozisyonu. ”

Kavgada ilerlemenin bir yolu, özellikle de muhalif görüşlere karşı, diğerlerine yakından bakmaktır. “Ürününüz hakkında konuştuklarında potansiyel müşterilerinizi dinleyin” diyor Rudd. “Daha az ücretsiz yorumu kapatmak çok fazla disiplin gerektiriyor.” Aynı zamanda zaman kısıtlı ve girişimciler narsistik mükemmeliyetçilikten kaçınmalı. “Her zaman mükemmel olma fikrini düşünen o mucit olmaktan kaçının. Piyasada yapabileceğiniz en iyi uygulamayı alın ve sürekli iyileştirin. ”

7-Bütünlüğünü Koru

Toplumun, kurumsal sahtecilik ve yolsuzluk nedeniyle yaygın mali sıkıntıya maruz kaldığı bir dünyada, iş dünyasının liderlerinin eylemlerinin etkisine dikkat etmeleri her zamankinden daha önemlidir. Hollanda’daki Hope College’deki İnançlı Liderlik Merkezi’nin direktörü Steve VanderVeen, “Dürüstlüğünüzü koruyun” diyor. Kendine özgü üstünlüğüne ek olarak, etik yol da büyük bir iş stratejisi sağlıyor. “Günün sonunda, halk yeterliliğe ve karakter kişiliklerine yatırım yapıyor.”

İş yerinizden ayrıldığınızda girişimcilikte bütünlük sona ermez. VanderVeen, “Eşinize kulak verin” diyor. “Aileni işiniz için kurban etmeyin.”
Etik davranış da, her ikisi de işinizin büyümesine yardımcı olacak kişilerarası ilişkilerde nezaket ve şükran yaratır. VanderVeen, anlamlı bir şekilde “Teşekkür ederim” diyerek “Dinlemeye ve öğrenmeye devam et”, diyor.

8-Çatışmayı ve Kişisel Serpintiyi Önceden Tahmin Edin

Son olarak, Raleigh, N.C.’deki Meredith Kolejinde profesör olan Jeff Langenderfer’den biraz kasvetli ama belki de akla uygun sözler: “Çatışmayı bekliyoruz. İş ortaklıkları kurulduğunda, ortaklar genellikle ilişkilerini düzenleyen planlama belgelerinde kısayollar alırlar. İlişkinin sonunda yıkılacağını tahmin etmeyi başaramadılar. Büyük çatışmaları barındırmayan başarılı, uzun vadeli ortaklıklar için birçok örnek olmasına rağmen, bunlar kuraldan ziyade istisnadır. Bu, temel işin başarılı olup olmadığıdır. İş başarılı olduğunda, çoğu insanın çoğu zaman davalarla dağınıklığa yol açan miyop bir bakış açısı vardır -Facebook’u düşünün. İş başarısız olduğunda, genellikle dava ile neyin yanlış gittiğine dair suçlamalar vardır – Enron’u düşünün.

“Benim tavsiyem, bir ayrılık durumunda ne olacağı ve işlerin nasıl ele alınması gerektiği hakkında önceden dikkatli bir şekilde konuşmaktır. Tartışmalarınızın sonucunu ortaklık anlaşmanızın çerçevesi olarak kullanın. Muhtemelen sonra ihtiyacın olacak.

Kaynak:https://www.huffingtonpost.com/scott-willyerd/small-business-startup-advice-_b_1719782.html