BioGate Biyoteknoloji ve Yaşam Bilimleri Yarışması

Biyoteknoloji Yarışması
Biyoteknoloji Yarışması

BioGate, dünyanın farklı yerlerinden üniversite ve lise takımlarını bir araya getiren, onlara projelerini deneysel ve teorik olarak geliştirebilecekleri ve bu projelerle rekabet edebilecekleri bir ortam sunan bir öğrenci yarışmasıdır.

Takımınızı kurun ve bu beş yarışma dalından birinde dünyanın birçok farklı yerinden üniversite takımlarıyla rekabet edin. Ayrıca Lise öğrencisi arkadaşlarımız da teorik aşamalara katılarak bu uluslararası yarışmada yarışabilirler!

BioGate Yarışması bu yıl 19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Türkiye’de yapılacak!

İTÜ lisans öğrencilerinden oluşan; sentetik biyoloji ve biyoteknoloji alanlarında çalışmalar yapan GALEN Proje Takımı, Türkiye’de bu alanda ilk kez yapılacak bir etkinliğe imza atıyor: Uluslararası BioGate Biyoteknoloji ve Yaşam Bilimleri Yarışması. Yarışma, dünyanın farklı üniversitelerindeki akademisyenlerden oluşan jüri üyelerinin katılımıyla, 19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Katılım herkese açık ve ücretsiz

Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan Uluslararası BioGate Yarışması, deneysel ve teorik olmak üzere iki kategoriden oluşacak. Deneysel kategori, sentetik biyoloji ve biyosensör alt başlıklarını; teorik kategori ise hesaplamalı biyoloji, astrobiyoloji ve yapay pandemi alt başlıklarını içerecek. Yarışma hem lise hem de lisans seviyesindeki öğrencilerin katılımına açık olacak.

Konferansların da düzenleneceği etkinlikte, projeler yatırımcılarla buluşacak ve öğrenciler bu sayede kendi girişimlerini kurma fırsatı yakalayabilecekler. Yoğun bir katılımın olacağı etkinlikte, yarışmaya katılmayan kişiler de sponsorlar ile firma stantlarında iletişim kurabilecekler. Üstelik, üniversitelerin proje takımları yarışma süresi boyunca kendilerini tanıtma şansı elde edebilecek.

Bize Ulaşın!
biogate@itu.edu.tr

BioGate Yarışması
İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü İstanbul/Türkiye