BINOM AÇILIM OYUNU

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
YAPILAN PROJENIN AMACI ÖĞRENCILER TARAFINDAN ANLAŞILMASINDA ZORLUKLAR YAŞANAN BINOM AÇILIM KONUSUNUN VE MATETAMITIK DERSININ SEVDIRILMESI.

PROJE HEDEFİ:
OLUŞTURULAN OYUN SAYESINDE MATEMATIĞE KARŞI OLAN ÖN YARGILARIN KIRILMASI VE HERKESIN MATEMATIK ÖĞRENEBILECEĞINI GÖSTERMEK.

PROJE ÖZETİ:
BINOM AÇILIM OYUNU ILE EĞITIM ÖĞRETIMDE MAATEMATIK DERSINE KARŞI OLUŞAN KÖTÜ YARGININ BIR NEBZEDE OLSA DEĞIŞTIRILMEYE ÇALIŞILDI.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
PASCAL ÜÇGENININ ILK BEŞ ADIMI ÖĞRENCILER TARAFINDAN OLUŞTURULDU VE ELLERINE UYGUN SAYILAR VERILEREK TUTMALARI ISTANDI.IKINCI OLARAK IKI ÖĞRENCIYE A VE B HARFLARI YETERI KADAR ÇOĞALTILARAK HER BIRINE AYNI HARFLER VERILDI.3 E KADAR OLAN SAYILAR IKI ÖĞRENCIYE VERILDI.ÖĞRENCILERE FARKLI SAYILAR VERILDI.BIR ÖĞRENCIYEDE ARI IŞARETLERI VERILDI.

KULLANILAN YÖNTEMLER:
PROJE RESMINDE GÖRÜLEN (A+B) IFADESININ ÜÇÜNCÜ KUVVETI IÇIN OYUN OYNANIR.ILKÖNCE PASCAL ÜÇGENINDEN ILGILI SATIRDAKI ÖĞRENCILER OYUNDAKI YERLERINI ALIR.IKINCI OLARAK A VE B HARFLERINI TAŞIYAN ÖĞRENCILER YERLEINI ALIR.ÜÇÜNCÜ OLARAK ELLERINDE ÜÇE KADAR SAYILAR OLAN ÖĞRENCILERDEN BIRI A HARFININ ÜZERINE BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE DOĞRU KUVVET OLARAK BIRAKIR.DIĞER ÖĞRENCI B NIN KUVVETLERI KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE DOĞRU BIRAKILIR.SON OLARAK ELINDE ARTI SEMBOLÜ OLAN ÖĞRENCI KATSAYILARIN ÖNLERINE KUVVETLER BIRAKILI.

ULAŞILAN SONUÇLAR:
PROJE UYGULAMASINDA OYUNUN DERSIN ÖĞRENILMESINE KATKI SAĞLADIĞI GÖRÜLDÜ.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
YAPILAN PROJENIN SONUCUNDA PROJENIN GÜZEL VE KULLANIŞLI BIR DERS MATERYALI OLDUĞU SONUCUNA VARILDI.PROJENIN MATEMATIK DERSINE KARŞI OLAN ÖNYARGININ YIKILMASINA YARDIMCI OLACAĞI SONUCUNA VARILDI.

KAYNAKLAR:
DERSLERDE VE EVDE KULLANILAN TEST KITAPLARI VE DERS KITAPLARI PROJEYE KAYNAK OLARAK KULLANILMIŞTIR. ZAMBAK YAYINLARI MATEMATIK KONU ANLATIMLI TEST KITABI

PROJENİN TAKVİMİ:
15 ARALIK -1 OCAK PROJENIN TASARLANMASI 1 OCAK -15 OCAK PROJENIN TAMAMLANMASI VE PROJENIN ÇIZIMI.

PROJE BÜTÇESİ:
KULLANILAN KAĞITLAR VE FOTOKOPI IÇIN TL:3